Тиждень ЦК 
 
   2020 р                                                              З 9 по 15 жовтня  проходив тиждень суспільних дисциплін.            

9 жовтня викладач Сімєон В.В. провела в гр. ОП-ФБС-19 у формі географічної мандрівки «Книга-мандрівка України» відкрите заняття з географії на тему: «Природна зональність. Природні зони України».

Мета і завдання заняття:

- освітня - сформувати систему знань про географічне положення, межі та розміри, характерні риси природних комплексів і сучасних ландшафтів України; сприяти розумінню взаємозв’язків між компонентами природи;

- розвивальна - розвивати логічне мислення, пам'ять, удосконалити вміння та навички роботи з тематичними картами атласу; удосконалити навички та уміння давати комплексну характеристику природної зони;

- виховна - виховувати бережливе ставлення до природи.

 
  12 жовтня у чітальній залі відбулася просвітницька година "Пилип Орлик: шляхом пера і булави". Понад 300 років тому, була укладена Конституція Пилипа Орлика, одна з перших європейських конституцій нового часу, і написав її саме українець. Це було одне із багатьох зерен, з якого виросла наша державність.
 
    13 жовтня викладач Дятлова З.В. провела в гр. ІПЗ-АКТ-19 у формі історичного кафе відкритий урок з історії України на тему: «Україна в період загострення кризи радянської системи».

 Мета заняття: навчити студентів давати оцінку подіям, які відбувалися в даний період; розвивати історичне і логічне мислення; виховувати студентів у дусі гармонійного поєднання національних і загальнолюдських цінностей.
 
   Протягом тижня викладачі історії проводили екскурсії-лекції до Музею бойової слави. В експозиції музею є оригінальні речі періоду Другої світової війни: фото, військова амуніція, листи з фронту, нагороди, особисті речі учасників війни тощо.
   2019 р                                                                       З 11 по 18 листопада проходив тиждень філологфї

Тиждень української філології

 

Щорічно 9 листопада шанувальники рідного слова відзначають День української писемності та мови. Традиційним і для нашого навчального закладу стало відкриття тижня української філології саме в цей святковий день. Молодь із захопленням долучилася до проведення різноманітних заходів, показала свої знання з української мови та літератури.
Студенти взяли участь в І етапі Міжнародного конкурсу з української мови ім. Петра Яцика.
 Із задоволенням позмагалися в мовній ігротеці «Збережемо у віках рідну мову».
Упродовж тижня йшла рубрика
 «Філологічні цікавинки»
Студенти-першокурсники долучилися до мистецтва, відвідавши літературно-музичну композицію
«Музична ФРАНКІАНА».    
Завершився тиждень української філології  демонстрацією відеофільму «Мово моя, невичерпна скарбниця, вічне нев’януче слово…»  та виставкою стіннівок «Мова – це велична сила».
                                                                    З 7 по 11 жовтня в технікумі проходив тиждень суспільних дисциплін.
   7 жовтня, в рамках правового клубу, бібліотекарі Сєвєродонецької бібліотеки для юнацтва Забірко Т.М. і Майорової В.Г. та бібліотекарі технікуму провели годину знань «Вчимося толерантності» з циклу «Ти і право».
       На заході було розглянути поняття та види толерантності, основні риси толерантної особистості. Зі студентами було проведено роботу психологічної направленості та виведена формула толерантної поведінки до оточуючих. 
    Присутні жваво включалися у розмову та давали відповіді на питання, які допомогли краще засвоїти тему.    
    Студенти зрозуміли, з яких причин відбувається поділ людей за соціальними сферами буття і закріпили свій досвід на шляху до поваги індивідуальних особливостей кожної людини.
    Таким чином, цей захід наблизив усіх присутніх до визнання універсальних прав і свобод людини.
    Також на заході були присутні заступник начальника Сєвєродонецького міського центру надання безоплатної вторинної допомоги Бондаренко І.С. та представник ГТУЮ в Луганській області Гречишкіна Н.О., які освітили основні засади толерантності.
 
   5 жовтня студенти гр. ТР-16 та ОП-ФБС-18 у Сєвєродонецькій галереї мистецтв відвідали виставку графіки народного самодіяльного художника Луганщини В'ячеслава Калюжина "Від чорного до білого". Філософія людської душі проглядається в сюжеті, лініях, настрої кожної його картини. Девіз його робіт: «Споглядай - відчувай - аналізуй!»
 
     10 жовтня  у гр. ІПЗ-АКТ-19 викладач історії Дятлова З.В. провела відкрите заняття - Урок історичної пам’яті «Місця пам’яті Української революції 1917-1921 років» з нагоди 100-річчя Української революції 1917-1921 рр. Основною метою заняття стало утвердження у суспільній свідомості студентів пам`яті про найбільш визначальні події та періоди історичного минулого, які суттєво вплинули на процеси державотворення та цивілізаційного поступу українського народу. Серед таких періодів виняткове місце займає період Української революції 1917-1921 рр., коли вперше за багато століть українці заявили про себе як націю й збройно виступили за свободу та соборність своїх земель.
 
 
    11 жовтня з метою виховання патріотизму  та підвищення інтересу до історії Карпатської України, до 80-ї річниці з дня проголошення незалежності Карпатської України у гр. АТ-ГМБ-18 та ЕК-ТР-18 відбувся перегляд документального  фільму «Срібна земля. Хроніки Карпатської України», який включав змістовну історико-патріотичну складову і був спрямований на консолідацію суспільства навколо ідеї національної державності.
 
    11 жовтня студенти гр. ЕК-ЕТМ-ХТ-19 та ОП-ФБС-18 відвідали у Сєвєродонецькому коледжі культури і мистецтв урочистий захід "Завжди на захисті"  з тематичною святковою програмою з нагоди Дня Захисника України та Дня Українського козацтва, за участю артистів Луганського обласного академічного українського музично- драматичного театру та Луганської обласної філармонії.

 
   Протягом тижня викладачі історії проводили екскурсії-лекції до Музею бойової слави до річниці визволення України від фашистських загарбників.
 
  2018 р                                            З 8 по 12 жовтня в технікумі проходив тиждень циклової комісії суспільних дисциплін.
  
   4 жовтня, в рамках національно-патриотичного виховання, студенти гр. ОП-ФБС-17 разом з викладачем історії Огданської О.С. у Луганському обласному академічному українському музично-драматичному театрі відвідали відкриття тематичної виставки «Блокпост пам’яті», під час якої було презентоване видання «Книга пам’яті», присвячене полеглим військовослужбовцям Збройних Сил України.
    Книгу отримали родини загиблих, які проживають в Луганській області. Одночасно було представлено й електронний варіант книги, який, на жаль, поповнюється новими прізвищами. Першу частину книги презентували у 2016 р., другу – наприкінці минулого. Її повна назва «Книга пам’яті військовослужбовців Збройних Сил України, які загинули, захищаючи суверенітет, територіальну цілісність та недоторканність України (Книга ІІ: Запорізька область, Івано-Франківська область, м. Київ, Київська, Кіровоградська, Луганська, Львівська області)».
 
 8 жовтня викладач історії Огданська О.С. до Дня українського козацтва підготувала для гр. ОП-ФБС-17 цікаву вікторину «Козацтво – творець нової форми української держави». Дві команди (журі – викладач Дворнік О.С.) мали можливість продемонструвати знання з історії козацтва та перевірили, як добре вони знають життя, побут, звичаї та подвиги козаків. Відвага, мужність, хитрість, волелюбність і честь — якості, які завжди вирізняли козаків з-поміж інших армій світу. Тож пишаймося нашими славетними предками, берімо приклад та прославляймо рідну країну новими перемогами та добрими справами.
 
  Традиції поколінь знову стають актуальними і цікавими. Тому викладачі ЦК суспільних дисциплін технікуму активно пропагують народні традиції та приділяють велику увагу розвитку духовного та естетичного виховання підростаючого покоління.
   Останнім часом народна лялька стала дуже популярною і з кожним днем зростає кількість її шанувальників. 8 жовтня студенти гр. ІПЗ-17 разом з викладачем культурології Лебедєвою Н.Ю. завітали до Луганської обласної виставки української народної ляльки, щоб насолодитись красою народної ляльки та ознайомитись з історією та традиціями її виготовлення.
    Ляльки-мотанки - давні родинні обереги, уособлюють собою єднання сімейних зв’язків поколінь. В експозиції були представлені народні ляльки, які поділені на три групи: обережні, ігрові, обрядові. Керівник обласної народної майстерні «Золоте руно» Н. Стрєльцова, розповіла про історію виникнення, призначення та види народної ляльки: оберегові ляльки «Берегиня», «травиця», «куватка», «крупяничка», «желанниця», «дівка-баба», ляльки з кукурудзяного листя - талаша та ін.
   Студенти із задоволенням поринули у світ народних традицій та відчули зв’язок поколінь.
 
    9 жовтня викладачі правознавства та бібліотекарі технікуму підготували для студентів груп ТР-17, ЕТМ-17, АТ-ГМБ-18 юридичний діалог «Захисти себе» в рамках проведення Школи правознавства.
   Забирко Т.М., бібліотекар Сєвєродонецької міської бібліотеки для юнацтва ім. Й. Б. Курлата, ознайомила студентів з основними положеннями «Загальної декларації прав людини» та провела відеовікторину. Переможці вікторини були відзначені призами. Гречишкина Н.О., головний спеціаліст ГТУЮ в Луганській області, показала пізнавальний фільм з прав людини. Школу правознавства супроводжувала книжкова виставка-презентація.
 
   11 жовтня студенти гр. ІПЗ-17 під керівництвом викладача Дятлової З. В. підготували та провели в Музеї Бойової слави технікуму дискусійну годину «Історія нас на подвиг величний і праведний кличе» до Дня захисника України. До дискусії були запрошені студенти груп АКТ-17 та ХТ-17. Мета проведення заходу - формування у молодого покоління національної історичної пам’яті, почуття патріотизму, поваги та вдячності до ветеранів.
 

12 жовтня студенти гр. ІПЗ-17 та ЕТМ-17 відвідали показ документального фільму про участь українських жінок у війні «Невидимий батальйон».

Це шість історій жінок-військовослужбовиць, розказаних українськими режисерками І. Цілик, С. Ліщинською та А. Горловою. Героїні фільму різні за своїм життєвим досвідом, віком, військовими та цивільними професіями, проте їх всіх об’єднала війна. Їх історія створює панорамну картину становища жінки у Збройних Силах. Фільм покликаний актуалізувати дискусію щодо формування армії за професійним принципом. Фільм був показаний в різних куточках світу: Китаї, Італії, Канаді, США, а також у Раді Безпеки ООН.

Після показу глядачі мали можливість поспілкуватись з представницями команди фільму.
 

Протягом тижня викладачі історії та студенти проводили тематичні прес-інформування «Злочин, якому не має прощення…» та мали нагоду переглянути документальні фільми присвячені масовим політичним репресіям 1937-1938 рр.

СЄЄРОДОНЕЦЬКИЙ ХІМІКО-МЕХАНІЧНИЙ ТЕХНІКУМ
 
ho - безкоштовний хостинг!