Головна
 
    Рада директорів
     
   

  


ЛИСИЧАНСЬКИЙ  ГІРНИЧО-ІНДУСТРІАЛЬНИЙ КОЛЕДЖ

ВП «Лисичанський педагогічний коледж
Луганського національного університету

імені Тараса Шевченка»Рубіжанський політехнічний коледж імені О.Є.Порай-Кошиці
 Луганського національного університету
 імені Тараса Шевченка

ЛИСИЧАНСЬКИЙ  МЕДИЧНИЙ  КОЛЕДЖ
  Накази  
Положення  
  (01-24-30) Директорам ЗВО - наказ 41-2020 від 10.02.2020 про нагородження переможців олімпіади з укр. мови
     
  Наказ                 Крок у науку
        
  Наказ № 34,       Про призначення голів   1. Положення Конференція - КРОК У НАУКУ (2017).doc   

викачати
  Наказ № 35,       Про роботу обласних мметодичних об’єднань
 
  № 36/2019        Про  обласний конкурс-огляд на кращі методичні матеріали і ідеї
                           «Основні форми і напрямки організації методичної роботи в коледжах                            Луганської області» 

       № 37/2019       Про проведення обласного конкурсу-огляду електронних проектів                                   краєзнавчого напряму «Єдина і сильна» у 2019 – 2020 н.р.
 
КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ    
 
http://shmtmetod.kl.com.ua/index.html
 Сайт обласного методичного об’єднання викладачів інформатики та комп’ютерних
технологій вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації Луганської області
 
   Онлайн-засідання обласного методичного об’єднання викладачів української мови

  30 листопада 2021 року на базі ВСП «Старобільський фаховий коледж ЛНАУ» відбулося онлайн-засідання обласного методичного об’єднання викладачів української мови, літератури та зарубіжної літератури, яке цього року планує свою діяльність в контексті вирішення методичної проблеми «Формування фахових компетентностей майбутніх конкурентноспроможних фахівців шляхом застосування сучасних технологій навчання у процесі викладання філологічних дисциплін».

 З вітальним словом до колежанок-філологинь, які приєдналися до зустрічі, звернулися заступник директора Олена Рогозян, методист Ради директорів закладів фахової передвищої освіти Ірина Дворнік, голова ОМО Лариса Сергієнко.

 Викладачі Юлія Холодницька, Людмила Чумак репрезентували віртуальну подорож – знайомство з базою фахового коледжу ЛНАУ, виступили з доповіддю «Буктрейлер як сучасний інструмент викладача літератури». Викладач української філології ВСП «Старобільський фаховий коледж ДЗ «ЛНУ імені Тараса Шевченка» Наталія Войтенко акцентувала увагу на власному досвіді впровадження проєктних технологій у освітній процес підготовки майбутніх фахівців.

  Питання впровадження сучасних технологій дистанційного навчання на заняттях з української мови і літератури висвітлила Наталія Клименко (ВСП «Фаховий коледж ДЗ «ЛНУ імені Тараса Шевченка»).

  Учасниці онлайн-засідання взяли активну участь в обговоренні актуальних питань дистанційного навчання, впровадження інноваційних технологій та формування комунікативних компетентностей студентів.

  Активне впровадження ІКТ в освітній процес дозволяє забезпечити перехід до якісно нового рівня педагогічної діяльності, значно збільшуючи її дидактичні, інформаційні, методичні та технологічні можливості, що загалом сприяє підвищенню якості підготовки фахівців, підвищенню професійної майстерності викладачів. ІКТ – одна з ключових компетентностей сучасного педагога.

Творчого натхнення, мотивованих студентів, нових звершень у подальшій професійній діяльності побажали усім педагогам учасники ОМО.
   Відеоконференції методистів ЗФПО на платформі GOOGLE Meet
  Черговий обмін досвідом організації методичної роботи в закладах фахової передвищої освіти Луганської області відбувся на відеоконференції методистів ЗФПО на платформі GOOGLE Meet 24 листопада 2021 р.

  Проводила відеоконференцію голова методичного об’єднання методистів закладів фахової передвищої освіти Луганської області методист вищої категорії, старший викладач Лисичанського промислово-технологічного коледжу Лейбич Наталія Іванівна.

 Під час відеоконференції методисти продовжили пошук найефективніших форм і методів організації методичної роботи в освітніх закладах фахової передвищої освіти, забезпечення цієї роботи в умовах дистанційного та змішаного навчання.
  Цікавим був виступ методиста відокремленого підрозділу «Старобільський фаховий коледж Луганського національного аграрного університету» Бондар Інни Володимирівни, в якому доповідач окреслила основні парадигми роботи методиста в умовах дистанційної та змішаної форм організації освітнього процесу. Бондар І.В. поділилася досвідом моніторингу освітнього процесу, познайомила методистів з формами і засобами контролю діяльності викладачів і студентів в умовах карантину. Доповідь методиста мала практичну спрямованість і викликала непідробний інтерес в учасників конференції.

Особистим досвідом в застосуванні соціальних мереж та Інтернет-ресурсів в організації методичної роботи в закладах ФПО поділилася методист відокремленого підрозділу «Рубіжанський політехнічний фаховий коледж імені О.Є. Порай-Кошиці Луганського національного університету імені Тараса Шевченка» Прилєпська Світлана Ігорівна. В своїй доповіді Прилєпська С.І. практично окреслила нову форму організації методичної роботи – віртуальний методичний кабінет освітнього закладу. Ця ідея дуже зацікавила методистів, про що говорить велика кількість питань до виступаючої.

Досвідом роботи за дистанційною формою освіти поділилися методист та викладач фізики відокремленого підрозділу «Лисичанський педагогічний фаховий коледж Луганського національного університету імені Тараса Шевченка» Жалдакова Юлія Володимирівна та Демченко Павло Євгенович. Особливо цінними були їхні розповіді про організацію практичних і лабораторних робіт в умовах дистанційного навчання. Викладач Демченко П.Є. продемонстрував не лише власний досвід на конкретних прикладах. Він познайомив методистів ЗФПО з Інтернет-ресурсами, за допомогою яких студенти є не просто глядачами віртуальних робіт, а й мають можливість ці роботи проводити самостійно он-лайн.

Відеоконференція пройшла плідно і цікаво, про що сказала в заключному слові голова обласного методичного об’єднання заступників директорів з навчальної роботи ЗФПО заступник директора з навчальної роботи Лисичанського гірничо-індустріального фахового коледжу Кадацька Лариса Володимирівна.
  На Луганщині обговорили дотримання прав студентів у закладах фахової передвищої освіти

На Луганщині обговорили дотримання прав студентів
і медпрацівників у закладах фахової передвищої освіти

        Начальник Управління регіонального представництва в Донецькій та Луганській областях Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Олександр Дворнік провів робочу зустріч з головою Ради директорів закладів фахової передвищої освіти в Луганській області Євгеном Жученком.
    Під час зустрічі були обговорені питання дотримання прав студентів на освіту, а педагогічних працівників - на соціальний захист в умовах гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 у закладах фахової передвищої освіти в Луганській області. Також було наголошено на посиленні правової інформованості про права та свободи людини серед студентської молоді.
   Олександр Дворнік зазначив, що одним із стратегічних напрямків діяльності Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини є сприяння правовій інформованості українського суспільства про права і свободи людини і громадянина.
   За результатами зустрічі досягнуто домовленостей щодо подальшої співпраці, а саме систематичного проведення співробітниками Управління регіонального представництва в Донецькій та Луганській областях лекцій та семінарів для студентів закладів фахової передвищої освіти в Луганській області, а також надання консультацій з питань дотримання прав студентів на освіту та дотримання прав педагогічних працівників на соціальний захист в умовах гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 у закладах фахової передвищої освіти в Луганській області.

                                                                                                                         Ссилка
  Засідання обласного методичного об’єднання заступників директорів з навчальної роботи
   В сучасних умовах тотальної інформатизованності  і комп’ютеризації нашого життя, а ще можна додати ізоляцію під час пандемії,  рідкі зустрічі з колегами додають емоцій радості і позитиву, спонукають до нових натхнень і дій. Засідання обласного методичного об’єднання заступників директорів з навчальної роботи  закладів фахової перед вищої освіти Луганської області,   яке пройшло 08 жовтня 2020  року у Рубіжанському індустріально-педагогічному коледжі, можна віднести до таких зустрічей.  
  Присутніх гостей, це  заступники директора 13 закладів освіти , а з ними ще й   директор Лисичанського медичного фахового коледжу Вершініна Н.М., завідувач відділення Горбоконь Ю.В., ознайомили з матеріально-технічною базою коледжу. Слід відмітити, атмосфера у коледжі – домашня – куточки відпочинку з яскравими диванчиками, велика картина з оформленим фойє.
  На порядку денному засідання розглядалися - планування роботи  методичного об’єднання заступників директорів з навчальної роботи закладів фахової перед вищої освіти Луганської області на 2020/2021 навчальний рік,  нормативне забезпечення освітнього процесу у закладах фахової перед вищої освіти, спілкування з практичним психологом та ознайомлення з досвідом роботи  служби порозуміння.
 Питання розглядались за нестандартними формами надання інформації із використанням ігрових технологій, що дуже сподобалось учасникам заходу.

ДО НОВИХ ЗУСТРІЧЕЙ!
  Засідання обласного методичного об’єднання

30 жовтня на базі Рубіжанського індустріально-педагогічного коледжу відбулося засідання обласного методичного об’єднання методистів вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації Луганської області за темою: «Сучасне розуміння сутності професійної діяльності методиста як взаємодії педагогічної, управлінської та інноваційної складових».

До Рубіжанського індустріально-педагогічного коледжу з метою обміну досвідом з організації методичної роботи завітали методисти технікумів і коледжів області. Присутніх привітали заступник директора з навчальної роботи РІПКу Інна Романцова та голова ОМО методистів коледжів Наталія Лейбич. Методисти коледжів поділилися досвідом та обмінялися думками з приводу оптимальної організації методичної роботи в закладах фахової передвищої освіти.

   Засідання обласного методичного об’єднання заступників директорів з навчальної роботи
   10 жовтня 2019 р. на базі Лисичанського державного гірничо-індустріального коледжу відбулося чергове засідання обласного методичного об’єднання заступників директорів з навчальної роботи ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації Луганської області, яке очолює Дворнік Ірина Леонідівна, заступник директора з навчально-виховної роботи Сєверодонецького хіміко-механічного технікуму Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля.

    Жовтневе ОМО проходило за темою «Організація системи контролю за виконанням основних завдань освітнього процесу».

    Учасниками методичного об’єднання були заступники директорів з навчальної роботи 17 коледжів та технікумів Луганської області.

    Робота була плідною, насиченою спілкуванням, учасники ділилися досвідом з вирішення як базових так і поточних питань контролю освітнього процесу.

  З доповідями виступили Кадацька Лариса Володимирівна, заступник директора з навчальної роботи ЛДГІК, Воробйова Надія Дмитрівна, заступник директора з виховної роботи, Бесхмельницина Світлана Миколаївна, методист коледжу. Вони докладно розповіла про методи та нюанси роботи з питань контролю за напрямами своєї роботи у нашому закладі освіти. Гостям були продемонстровані внутрішні нормативні документи, методичне забезпечення навчальних дисциплін, які викликали інтерес присутніх щодо обміну освідом.

   Наприкінці роботи учасники ОМО обговорили план роботи наступних засідань.
за матеріалами сайту
   Засідання обласного методичного об’єднання викладачів української мови та літератури, зарубіжної літератури.

9 жовтня 2019 р. до Лисичанського педагогічного коледжу завітали філологині вищих освітніх закладів І-ІІ рівнів акредитації Луганської області для проведення засідання обласного методичного об’єднання викладачів української мови та літератури, зарубіжної літератури. Приймали гостей циклові комісії викладачів загальної філології та журналістики. На викладачок було покладено відповідальне завдання, оскільки темою визначеноформування комунікативної компетентності майбутнього фахівця в сучасних умовах інформаційного суспільства.

Мета засідання: пошук оптимальних шляхів формування комунікативної компетентності при підготовці майбутніх фахівців різного фахового спрямування в умовах інформаційного суспільства, ознайомлення з досвідом роботи викладачів Лисичанського педагогічного коледжу щодо створення та використання віртуального простору з метою вдосконалення мовно-літературних умінь студентів, обмін досвідом щодо ефективного запровадження змін в українському правописі у практику надання якісних освітніх послуг.

Нараду відвідали представниці Кадіївського, Брянківського педагогічних коледжів, Лисичанського промислово-технологічного коледжу, Відокремленого підрозділу "Старобільський гуманітарно-педагогічний коледж Луганського національного університету імені Тараса Шевченка", Кремінського та Лисичанського медичних коледжів, Лисичанського державного гірничо-індустріального коледжу, Сєвєродонецького хіміко-механічного технікуму СНУ імені Володимира Даля, Рубіжанського індустріально-педагогічного технікуму, Коледжу Луганської державної академії культури і мистецтв, Первомайського індустріально-педагогічного коледжу, Коледжу Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля.

Викладачки коледжу представили досвід успішного формування комунікаційної компетенції студентів з використанням матеріалів літературознавчих досліджень, розробок екскурсійних маршрутів, використання віртуального й мультимедійного простору, ознайомили з напрямками та перспективами філологічної діяльності, обговорили можливості та умови запровадження змін в українському правописі.

Цікавою етнографічною родзинкою на початку засідання стало замовляння карпатського мольфара на добро для всіх філологинь-учасниць заходу, яке привезла з подорожі голова методичного об’єднання Кушніренко О.Б. Об’єднані позитивним настроєм усі рушили оглядати навчально-методичну базу коледжу, використовувану для формування компетенції студентів. На різних етапах екскурсії (музей історії коледжу, музей історії педагогіки, кабінет-панорама історії України, лабораторія початкової освіти) Сергієнко Л.В., завідувач навчально-методичного кабінету, звертала увагу на цілісність підходу до вирішення цього педагогічного завдання.

У затишній атмосфері кабінету-музею українознавства голова ц.к. загальної філології Шуліка Л.В. розповіла про напрямки та результати діяльності регіональної наукової лабораторії «Мовна картина світу: лінгвістичні аспекти соціокультурної комунікації». А викладач зарубіжної літератури представила нові підходи до вивчення цієї дисципліни в умовах інформаційного суспільства.


Другий блок спілкування відбувся у Центрі мов Лисичанського педагогічного коледжу, який також є складовою лабораторії. Бахмет М.Ю. за допомогою цікавих фактів розкрила значущість української мови у мовній картині світу під час оглядової екскурсії.

Нові стратегії у вивченні української літератури продемонструвала Тарарива Л.Ю., кандидат філологічних наук. Вона надала цікаві й сучасні приклади вивчення літератури, її узагальнення й повторення у форматі віртуального простору та наявності медійних або комунікаційних технологій. Про дидактичні ігри розповіла Сергієнко Л.В., кандидат педагогічних наук. Вона продемонструвала ігри з української мови, які можна використовувати як за допомогою традиційних засобів, так і інформаційних можливостей. Перспективною є адаптація викладачем блоку ігор до електронного варіанту в майбутньому.

Наостанок Шуліка Л.В. поділилась досвідом телекомунікаційної позаавдиторної підготовки студентів до ЗНО, а також вивчення особливостей нового правопису.

Підводячи підсумки засідання, голова методичного об’єднання Кушніренко О.Б. визначила пріоритетні напрямки діяльності викладачів на наступний рік, оголосила про формат філологічних конкурсів та олімпіад, порядок денний та місце проведення наступних засідань. Вона також відзначила практичний досвід наданої викладачами коледжу інформації, високу якість її представлення та креативність у викладанні дисциплін філологічного циклу.

за матеріалами сайту
 засідання методичного об’єднання викладачів математики та фізики

29 травня 2019 року на базі СХМТ СНУ ім В.Даля було проведено засідання методичного об’єднання викладачів математики та фізики ВНЗ І-ІІ р.а. Луганської області. Відкрила засідання методист Ради директорів ВНЗ І-ІІ р.а.  Луганської області, Дворнік І.Л., яка привітала учасників і розповіла про діяльність навчального закладу.

На сьогоднішній день тема «Поєднання традиційних та інноваційних технологій у сучасній фізико-математичній освіті» є актуальною в педагогіці.

Викладач математики Сєвєродонецького хіміко-механічного технікуму СНУ імені Володимира Даля, Стецюк Л.М., провела майстер-клас на тему «Навчання як дослідження. «Перевернуте навчання».

Охріменко О.Д., викладач-методист, презентувала роботу «Методика використання комп’ютерних презентацій при викладанні математики».

У світовій педагогіці метод проектів не є принципово новим. Сьогодні він - один з найпопулярніших в світі, оскільки дозволяє раціонально поєднувати теоретичні знання і їх практичне застосування для вирішення конкретних проблем навколишньої дійсності при взаємодії учасників освітнього процесу. Тому тема «Використання проектної технології при викладанні фізики», з якою виступила Стась Т.О., стала цікавою слухачам.

Францен Ю.А., викладач фізики та математики, представила викладачам   роботу «Використання ігрових технологій на заняттях фізики та математики».  

Підбила підсумки роботи засідання голова ОМО Колеснікова І.М.

 Засідання обласного методичного об’єднання заступників директорів з навчальної роботи вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації 
24 квітня 2019 року на базі Комунального закладу «Лисичанський медичний коледж» відбулося засідання обласного методичного об’єднання заступників директорів з навчальної роботи вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації Луганської області.
     Засідання розпочалося з привітання гостей від директора коледжу Кім Н.О.
      Згідно з порядком денним було розглянуто питання «Інтерактивні методи навчання студентів». З доповіддю виступив заступник директора з навчальної роботи Д’яченко О.Л., студенти 4 курсу спеціальності «Лікувальна справа» продемонстрували практичну частину тренінгового заняття «Серцево-легенева церебральна реанімація».
   Відповіді на питання проведення акредитації освітньо-професійних програм дала голова ОМО Кадацька Л.В. та методист Ради директорів ВНЗ І-ІІ р.а. Луганської області Дворнік І.Л.
   Засідання методичного об’єднання методистів

На базі Сєвєродонецького хіміко-механічного технікуму СНУ ім. В. Даля 18 квітня 2019 р. відбулося засідання методичного об’єднання методистів вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації Луганської області за темою: «Розвиток професійних компетентносте й  у викладачів і студентів ВНЗ  І-ІІ рівнів акредитації».

Засідання розпочалося з привітання гостей від Дворнік Ірини Леонідівни, методиста Обласної Ради директорів ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації.

В роботі засідання взяли участь:

- Терник Ангеліна Вікторівна, викладач відокремленого підрозділу «Старобільський гуманітарно-педагогічний коледж Луганського національного університету ім. Т. Шевченка» з доповіддю «Професійні компетентності сучасного викладача, їх класифікація і зміст»;

- Лебедєва Надія Юріївна, методист СХМТ СНУ ім. В. Даля з доповіддю «Методична робота викладача як один з прийомів розвитку професійних компетентностей»;

- Ганжа Світлана Анатоліївна, викладач-методист СХМТ СНУ ім. В. Даля з доповіддю «Вдосконалення професійних компетентностей в роботі викладачів циклової комісії комп’ютерних та електронних технологій СХМТ». Наочні результати науково-дослідної роботи студентів технікуму, які були показані в рамках доповіді, отримали схвальні відгуки та гучні оплески від учасників ОМО.

- Новікова Алла Миколаївна, викладач-методист СХМТ СНУ ім. В. Даля з доповіддю «Кумулятивний ефект – як метод формування професійних компетентностей», яка була проведена в інтерактивній формі з використанням методів командної роботи та викликала жваву дискусію у учасників ОМО.

- Колеснікова Вікторія Вікторівна, викладач-методист СХМТ СНУ ім. В. Даля з доповіддю «Формування професійних компетентностей студентів спеціальностей економічного спрямування під час проведення інтерактивних занять»;

- Радіонова Єлизавета Володимирівна, методист відокремленого підрозділу «Брянківський коледж Луганського національного університету ім. Т. Шевченка» з доповіддю «Методичне забезпечення освітнього процесу, його роль і сучасне бачення»;

- Гамалій Світлана Олександрівна, завідуюча навчально-методичним кабінетом Первомайського індустріально-педагогічного коледжу з доповіддю «Досвід методичного забезпечення індивідуального та дистанційного навчання студентів в переселенських освітніх закладах».

Закінчилось засідання «методичним мостом», який провела Лейбич Наталія Іванівна, голова ОМО методистів коледжів, під час якого відбувся пошук найефективніших форм і методів організації методичної роботи ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації. 

   ІІ етап ІХ Всеукраїнської олімпіади з української мови

Без мовинемає народу,

 як сонця без сяйва й тепла.

                                                                                 С. Шелухін

Мова – це найбільший скарб будь-якої людини. Досконале володіння рідною мовою розкриває безліч граней особистості. І сьогодні, як ніколи, питання вивчення української мови надзвичайно актуальне та важливе для нашої молоді, бо без мови немає народу.

21 лютого Міжнародний день рідної мови. Напередодні цього визначного свята у стінах Сєвєродонецького хіміко-механічного технікуму СНУ ім. В. Даля було проведено ІІ етап ІХ Всеукраїнської олімпіади з української мови серед студентів Луганської області.

Із привітальним словом до студентської молоді та викладачів звернулася голова обласного методичного об’єднання філологів Кушніренко О. Б.

Учасники олімпіади мали можливість виявити свої знання та відчути дух суперництва.

І місце посів Зінченко Михайло – студент Сєвєродонецького коледжу культури і мистецтв імені Сергія Прокоф’єва;

ІІМіхеєва Ганна – студентка Лисичанського медичного коледжу;

ІІІ Яригіна Діана – студентка Сєвєродонецького хіміко-механічного технікуму СНУ ім. В.Даля.

       Ми пишаємося всіма учасниками олімпіади, які діляться своїм досвідом з однолітками й заохочують власним прикладом до навчальних та творчих злетів, бо вивчати рідну мову досконало, заглиблюватися в її історичне минуле, походження та розвиток – завдання для допитливих та спраглих знань.
  Засідання методичного об’єднання методистів  на базі Комунального закладу «Кремінський медичний коледж»  

На базі Комунального закладу «Кремінський медичний коледж» 22 листопада 2018 р. відбулося засідання методичного об’єднання методистів вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації Луганської області за темою «Пошук інноваційних форм і методів організації методичної роботи в умовах реформування освіти».

Мета засідання: обмін досвідом з організації методичної роботи в вищих навчальних закладах І-ІІ рівнів акредитації Луганської області; знайомство з науковими інноваціями в організації методичної роботи викладачів коледжів; пошук найефективніших форм і методів організації методичної роботи в ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації.

В роботі засідання взяли участь:

- Дворнік Ірина Леонідівна, методист Обласної Ради директорів ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації з доповіддю на тему «Організація ОМО методистів коледжів, призначення голови ОМО»;
- Лейбич Наталія Іванівна, голова ОМО методистів коледжів з доповіддю на тему «Організація роботи ОМО методистів коледжів на 2018 – 2019 навчальний рік: методична мета, цілі і завдання роботи ОМО»;
- Сергієнко Лариса Василівна, методист відокремленого підрозділу «Лисичанський педагогічний коледж Луганського національного університету імені Тараса Шевченка» з доповіддю на тему «Традиційні форми і методи організації методичної роботи в коледжах: їх переваги і недоліки»;
- Карпенко Олена Павлівна, методист Комунального закладу «Кремінський медичний коледж» з доповіддю на тему «Досвід організації методичної роботи викладачів Комунального закладу «Кремінський медичний коледж»»;
- викладачі Комунального закладу «Кремінський медичний коледж» з презентацією досвіду методу проектів в методичній роботі.
   Закінчилось засідання «круглим столом», під час якого відбувся пошук найефективніших форм і методів організації методичної роботи ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації.
 Засідання Ради директорів вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації Луганської області на базі Рубіжанського політехнічного коледжу
     Засідання Ради директорів вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації Луганської області
    30 жовтня 2018 року на базі Рубіжанського політехнічного коледжу відбулося  чергове  засідання Ради директорів вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації Луганської області.
     Засідання розпочалося з привітання гостей від директора коледжу Гореліка В.О.
     Робота  проводилася за порядком денним, який оголосив голова Ради директорів ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації Луганської обл. Жученко Є.В.:
- Про підсумки стажування у США (директор Первомайського індустріально-педагогічного технікуму Себко Д.М.)
- Про законодавче забезпечення функціонування та діяльності коледжів і технікумів, перспективи їх фінансування з 2019 року (голова ради директорів ВНЗ І-ІІ р.а. Луганської обл. Жученко Є.В.)
- Проблемні питання надання профільної середньої освіти та структуризації ВНЗ І-ІІ р.а. за профілями підготовки (голова ради директорів ВНЗ І-ІІ р.а. Луганської обл. Жученко Є.В.)
- Про діяльність ради директорів ВНЗ І-ІІ р.а. Луганської області у 2018 – 2019 навчальному році (методист ради директорів ВНЗ І-ІІ р.а. Луганської обл. Дворнік І.Л.)
    На завершення було проведено  обговоренню результатів роботи проведеного дня та накреслено плани на майбутнє. Учасники засідання плідно працювали у дружній та творчій атмосфері.
за матеріалами сайту
    Засідання спілки голів рад директорів ВНЗ І-ІІ рівня акредитації України. 
 
  11 жовтня 2018 року в Івано-Франківському коледжі ресторанного сервісу і туризму Національного університету харчових технологій відбулось засідання спілки голів рад директорів ВНЗ І-ІІ рівня акредитації України, в якій взяв участь голова ради директорів ВНЗ І-ІІ рівня акредитації Луганської області кандидат педагогічних наук (доктор філософії) Жученко Є.В.
  Перед початком пленарного засідання, члени спілки вшанували загиблих воїнів АТО хвилиною мовчання та урочисто поклали квіти до меморіалу загиблих в меморіальному сквері.
   Пленарне засідання спілки розпочав Похресник А.К. – голова Спілки голів обласних рад директорів ВНЗ І-ІІ р.а., представник МОН України із привітальним словом. На засіданні розглядали питання:
 - Стан та перспективи розвитку освіти на Прикарпатті – виступав Кімакович В.Є. – директор департаменту освіти, науки та молодіжної політики Івано-Франківської обласної державної адміністрації;
 - законодавче забезпечення функціонування і діяльності коледжів і технікумів і перспективи їх фінансування з 2019 року – Марченко О.О.-Представник МОН України; - проблемні питання надання профільної середньої освіти та структуризації ВНЗ І-ІІ р.а. за профілями підготовки – Калушка В.П. – Представник МОН України.
   Після обговорення питань пленарного засідання – голова Спілки голів ради директорів підвів підсумки та проголосив основні завдання на 2018-2019 н.р.
По завершенню засідання – члени Спілки голів рад директорів ознайомились із матеріально-технічною базою коледжу.
 Позачергове засідання обласного методичного об’єднання заступників директорів з навчальної роботи 

  12 червня на базі СХМТ відбулося позачергове засідання обласного методичного об’єднання заступників директорів з навчальної роботи щодо обговорення наказу МОНУ № 570 від 01.06.2018р. «Про затвердження типової освітньої програми профільної середньої освіти закладів освіти, що здійснюють підготовку молодших спеціалістів на основі базової загальної середньої освіти».

ВСЕУКРАЇНСЬКА НАРАДА СПІЛКИ ГОЛІВ ОБЛАСНИХ РАД ДИРЕКТОРІВ ЗАКЛАДІВ ВИЩОЇ ОСВІТИ
ВСЕУКРАЇНСЬКА НАРАДА СПІЛКИ ГОЛІВ ОБЛАСНИХ РАД ДИРЕКТОРІВ ЗАКЛАДІВ ВИЩОЇ ОСВІТИ

Всеукраїнська нарада Спілки голів обласних рад директорів
закладів вищої освіти І-ІІ рівнів акредитації

 
     29 травня 2018 року в будинку науки м. Львова відбулася Всеукраїнська нарада Спілки голів обласних рад директорів закладів вищої освіти І-ІІ рівнів акредитації, в якій взяв участь голова ради директорів ВНЗ І-ІІ рівня акредитації Луганської області Жученко Є.В.

     На засіданні виступила директор Департаменту освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації Манзій Л.С., яка висвітлила роль закладів вищої освіти І-ІІ рівнів акредитації у вирішенні кадрових проблем регіону, перспективи розвитку цих навчальних закладів.

     З вітальним словом виступила Яценко М.Г. – голова Львівської обласної організації профспілки працівників освіти і науки України.

     Також на засіданні розглядались питання:

- з досвіду роботи ради директорів закладів вищої освіти І-ІІ рівнів акредитації Львівської області – Дадак Р.М. – голова ради директорів ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації Львівської області;

- роль та місце закладів вищої освіти І-ІІ рівнів акредитації у системі освіти України – Шикова О.М. – державний експерт  з фахової передвищої освіти директорату вищої освіти і освіти дорослих Міністерства освіти і науки України;

- проведення ДПА у формі ЗНО: підсумки 2017-2018 навчального року, основні завдання на 2018-2019 навчальний рік, особливості вступної кампанії 2018 року – представник МОН України;

- про підсумки проведення всеукраїнських олімпіад у 2017-2018 навчальному році – Похресник А.К. – голова Спілки обласних Рад директорів закладів вищої освіти І-ІІ рівнів акредитації України;

- планування роботи Спілки обласних Рад директорів закладів вищої освіти І-ІІ рівнів акредитації України – Похресник А.К. – голова Спілки обласних Рад директорів закладів вищої освіти І-ІІ рівнів акредитації України.

     За підсумками Всеукраїнської наради Спілки голів обласних рад директорів закладів вищої освіти І-ІІ рівнів акредитації підготовлено Звернення  з питань обговорення проектів Закону України «Про фахову передвищу освіту» (№ 8321 та № 8321-1) Голові Верховної Ради України Парубію А.В., Міністру освіти і науки України Гриневич Л.М., Першому заступнику Голові Комітету з питань науки і освіти Верховної Ради України Співаковському О.В.
Єдина і сильна  
  Вже другий рік поспіль Лисичанський педагогічний коледж є ініціатором  обласного конкурсу-огляду електронних проектів краєзнавчого напряму «Єдина і сильна» спільно з Радою директорів закладів вищої освіти І-ІІ рівнів акредитації Луганської області з метою флотування національно-патріотичного світогляду, активної громадянської позиції, підвищення рівня знань студентства про знакові місця та видатних земляків малої батьківщини.
   Протягом навчального року на конкурс представлені творчі  роботи студентів та викладачів  Лисичанського гірничо-індустріального коледжу,  Сєверодонецького хіміко-механічного технікуму ЛНУ імені Володимира Даля, відокремлених підрозділів: “Старобільський гуманітарно-педагогічний коледж ЛНУ імені Тараса Шевченка”, “Лисичанський педагогічний коледж ЛНУ імені Тараса Шевченка”,“Кадіївський педагогічний коледж ЛНУ імені Тараса Шевченка”, “Брянківський коледж ЛНУ імені Тараса Шевченка”, комунальних закладів “Лисичанський медичний коледж” та «Луганська обласна мала академія наук учнівської молоді».
Підведення підсумків відбулося у формі фестивалю, що зібрав близько 400 осіб, для яких були представлені кращі роботи краєзнавчого  напряму, які розкривали:
-    виховний потенціал педагогічних династій (проект «Палай для того, щоб світити» – результат спільної роботи викладачів й студентів коледжу під керівництвом Т. Г.Саприкіної, – розповідь про справжніх вчителів, які прийшли у професію за покликом душі, а ще змогли передати жагу до неї своїм дітям й онукам; про професійний шлях педагогічної династії Зуїв – Коритко та ін.);
-    історію освітніх процесів на Старобільщині, Кадіївці (проекти: «Освітні процеси на Старобільщіні», Гусаковська Катерина; «Минуле, що зберігається в пам’яті, є частиною сучасного», Тихова Т.І.);
-    інтелектуальну еліту Луганщини, яка стала ядром національно-визвольного руху  у 70-80-х р.р. ХХ ст. (проект «Я в світ несу Луганщини ім’я», автори: Мінєнко Г.М. Чурілова В.Є.);
-    внесок у розвиток нашої малої батьківщини дивовижної людини, унікального фольклориста,  Володимира Даля (біографічний нарис-проект «Величне слово Козака Луганського», автор Бахмет М.Ю.).
Учасники заходу отримали можливість  ознайомитися із славетними та драматичними сторінками історії нашої області: з періодом її заселення кочовими племенами, з початком зародженням гірничої та металургійної промисловості; буремними подіями Української революції, Другої світової війни та становлення незалежності.
Глядачам була надана можливість здійснити віртуальну подорож туристичним маршрутом по дивовижним місцям Луганщини: провальським степом, крейдяними кручами,  заповідним урочищем Киселева балка тощо.
Присутні мали змогу  доторкнутися до поетичного слова  талантів малої батьківщини: В.Голобородька, Г.Гайворонської, А.Олексієнка, В.Сосюри та ін.
   Особливо здивувала щиросердна авторська поезія Порохняк Анастасії, учениці Лисичанської ЗОШ №12.
  Окрасою фестивалю стали вокально-хореографічні номери студенток Лисичанського педагогічного коледжу: «Лисиче над Дінцем» у виконанні Дар’ї Кравцової,  «Журавлина доля» у виконанні Почтаренко Лілії, та надзвичайно прониклива й хвилююча пісня «Оберіг» у виконанні  Глотової Лоліти.
   Визначені переможці конкурсу-огляду “Єдина і сильна 2018”:
-   у номінації “Екологічний проект” дипломом І ступеня за творчу роботу “Дива Міловщини” отримали Кривульчак Анастасія, Бублик Ольга Іванівна, ВП “Старобільський гуманітарно-педагогічний коледж ЛНУ імені Тараса Шевченка”;
-  у номінації “Кращий культурологічний проект” дипломом І ступеня  за біографічний опис-проект «Величне слово Козака Луганського» отримала Бахмет Марія Юріївна, ВП “Лисичанський педагогічний коледж ЛНУ імені Тараса Шевченка”; дипломом ІІ ступеня - Дуднік Данило та Бублик Ольга Іванівна, КЗ «Луганська обласна мала академія наук учнівської молоді» за презентацію “Слобожанський спас”;
-  у номінації “Історія Луганщини” дипломом І ступеня за проект “У світ несу Луганщини ім’я” отримали  Мінєнко Г.М., Чурілова В.Є., Бєліков М.Г., ВП “Лисичанський педагогічний коледж ЛНУ імені Тараса Шевченка”; дипломом ІІ ступеня - Чумаченко Аліна, Сєргєєва Світлана Миколаївна, КЗ “Лисичанський медичний коледж”;
-   у номінації “Історико-педагогічний проект” дипломом І ступеня за творчий доробок «Палай для того, щоб світити»  отримали Саприкіна Тетяна Георгіївна, Бєліков Максим Генадійович, ВП “Лисичанський педагогічний коледж ЛНУ імені Тараса Шевченка”; дипломом ІІ ступеня - Тихова Тетяна Іллівна та Гайворонська Олена за проект-хроніку «Минуле, що зберігається в пам’яті, є частиною майбутнього», ВП “Кадіївський педагогічний коледж ЛНУ імені Тараса Шевченка”; дипломом ІІІ ступеня за презентацію «Освітні процеси на Старобільщіні» отримала Гусаковська Катерина, Коледж ЛНУ імені Тараса Шевченка.
   Нагороджував творчі таланти голова журі, Жученко Є.В., голова Ради директорів закладів вищої освіти І-ІІ рівнів акредитації Луганської області. Євген Володимирович підкреслив значущість роботи освітян Лисичанського педагогічного коледжу щодо просвітницької місії в пропаганді краєзнавчого пошуку серед молоді Луганщини.
    Переглянути фрагменти творчих доробків переможців можна на медіаплатформі соціально-гуманітарної роботи сайту Лисичанського педагогічного коледжу.
Запрошуємо до участі у конкурсі-огляді «Єдина і сильна -  2019!» викладачів, студентську та учнівську молодь регіону!

27.05.2018

Обласне методичне об’єднання заступників директорів з навчальної роботи та методистів  
   Відповідно до плану роботи методичних об’єднань Луганської області, обласного методичного об’єднання заступників директорів з навчальної роботи та методистів, 11 квітня 2018 року на базі ВП «Рубіжанський політехнічний коледж імені О.Є. Порай-Кошиці Луганського національного університету імені Тараса Шевченка» відбулося засідання обласного методичного об’єднання заступників директорів з навчальної роботи та методистів ВНЗ І-ІІ р.а.
  Гостей привітав директор відокремленого підрозділу «Рубіжанський політехнічний коледж імені О.Є. Порай-Кошиці Луганського національного університету імені Тараса Шевченка» Горелік Володимир Олександрович.
  У форматі «круглого столу» були обговорені актуальні питання ліцензування та акредитації закладів освіти. Учасники поділилися досвідом проходження акредитації, обговорили нагальні питання, пов’язані із реформою системи освіти в Україні.
  Методист Ради директорів ВНЗ І-ІІ р.а. Луганської області Дворнік І.Л. поставила на розгляд питання, про роботу методичного об’єднання у 2018 – 2019 н.р. та планування графіку засідань обласного методичного об’єднання заступників директорів з навчальної роботи та методистів.

ІІ (обласний) етап VІІІ Всеукраїнської олімпіади з української мови 
  17 лютого 2018 року на базі Сєвєродонецького хіміко-механічного технікуму Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля пройшов ІІ (обласний) етап VІІІ Всеукраїнської олімпіади з української мови серед студентів ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації. За призові місця змагалися 16 учасників з різних ВНЗ області. З вітальним словом виступила голова  методичного об’єднання викладачів української мови та літератури Луганської області Тарабановська Людмила Іванівна. Вона висловила побажання високих досягнень та перемог. Для учасників було проведено екскурсії музеями технікуму та   цікаву вікторину.    
          За результатами олімпіади,
І місце посіла студентка комунального закладу  «Старобільський медичний коледж» -  Костиря  Дар’я,
ІІ місце - Cизоненко Олександра, студентка   Сєвєродонецького коледжу культури та мистецтв ім. С.С. Прокоф’єва,
ІІІ місце посів Нехороший Олександр, студент СХМТ СНУ ім. В.Даля.
   Вітаємо переможців!
 
Засідання обласного методичного об’єднання викладачів фізики та математики   
 2 листопада  2017 року в Рубіжанському політехнічному коледжі імені О.Є.Порай-Кошиці відбулося засідання обласного методичного об’єднання викладачів фізики та математики вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації Луганської області.
 В роботі об’єднання прийняли участь викладачі фізики та математики з Лисичанського нафтохімічного технікуму, Коледжу Луганського національного університету імені Тараса Шевченка, Кремінського обласного медичного училища, Лисичанського державного гірничо-індустріального коледжу, Лисичанського педагогічного коледжу Луганського національного університету імені Тараса Шевченка, Сєверодонецького хіміко-механічного технікуму Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля, Старобільського обласного медичного училища, Старобільського гуманітарно-педагогічного коледжу Луганського національного університету імені Тараса Шевченка, Старобільського технікуму Луганського національного аграрного університету, Первомайського індустріально-педагогічного технікуму, Рубіжанського політехнічного коледжу імені О.Є. Порай-Кошиці Луганського національного університету імені Тараса Шевченка.
  Відкрила засідання заступник голови методичного об’єднання Фомичова Марина Володимирівна, яка ознайомила присутніх із  планом роботи засідання. Учасників привітала заступник директора коледжу Прилєпська Світлана Ігорівна.
   До  уваги та обговорення присутніх було представлено тематичні доповіді та презентації, підготовлені викладачами Рубіжанського політехнічного коледжу:
1. Самоосвіта – безперервний процес саморозвитку та самовдосконалення педагогів.  Презентація плану самоосвіти.
                 Доповідачі: Сівцова Т.Ю., Фомичова М.В
2. Огляд сучасних інтернет-ресурсів для викладачів.
                 Доповідач: Фомичова М.В.
3. Портфоліо – узагальнення роботи викладача. Сучасні інструменти для створення портфоліо.
                 Доповідачі: Коняхіна Т.Л., Мамона Т.П.
  Наступним питанням стало обговорення майбутніх обласних олімпіад 2018 року.
   Робота методичного об’єднання була дуже плідною та жвавою.

за матеріалом  з сайту
Нарада про особливості державної підсумкової атестації   

31 жовтня 2017 р. у Сєвєродонецькому хіміко-механічному технікумі Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля відбулася нарада про особливості державної підсумкової атестації ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації у 2018 році для заступників директорів з навчальної роботи та викладачів української мови.

Засідання Спілки голів обласних Рад директорів ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації України  
 
   13 Жовтня на базі ДВНЗ «Рівненський коледж економіки та бізнесу» відбулося засідання Спілки голів обласних Рад директорів ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації України.
  У його роботі взяли участь заступник голови Рівненської обласної державної адміністрації Богатирчук-Кривко С.К., начальник управління освіти і науки Рівненської державної адміністрації Таргонський Г.М, представник Міністерства освіти і науки України Вихор В.Г. голова Спілки голів обласних Рад директорів вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації України.
     Основна увага учасників засідання упродовж трьох днів була зосереджена на обговорені Закону України «про освіту» та шляхах його реалізації.
    Окреслено головні орієнтири розвитку освітньої системи у процесі її реформування. Досвідом роботи обласної Ради директорів ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації поділився голова Романчук В.П.
    Вироблено ряд пропозицій та направлено звернення на адресу Міністерства освіти і науки щодо умов прийому до технікумів і коледжів, проведення в цих закладах ЗНО, їх фінансування та ін.
    Учасники засідання відвідали Національний університет «Острозька академія» та Дубенський історичний музей-заповідник.

                                                                                                             за матеріалом  з сайту
Засідання обласного методичного об’єднання викладачів інформатики та комп’ютерних технологій  
  5 жовтня 2017 року в Лисичанському державному гірничо – індустріальному коледжі відбулося засідання обласного методичного об’єднання викладачів інформатики та комп’ютерних технологій вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації Луганської області. У ньому прийняли участь викладачі інформатики з Сєвєродонецького хіміко-механічного технікуму, Рубіжанського індустріально-педагогічного
технікуму, Лисичанського нафтохімічного технікуму, Рубіжанського політехнічного коледжу ім. О.Є.Порай-Кошиці, Лисичанського педагогічного коледжу, Первомайського індустріально-педагогічного технікуму.
  Розпочала засідання голова методичного об’єднання Скороход Валентина Михайлівна, яка оголосила план роботи.
   Учасників привітала заступник директора коледжу Кадацька Лариса Володимирівна, яка розповіла про історію та перспективи розвитку навчального закладу.
    Також на засіданні методичного об’єднання до уваги та обговорення присутніх було представлено тематичні доповіді та презентації: «Презентування роботи циклової комісії фізико – математичних дисциплін та інформатики» - Лабєнкова Т.В., голова ЦК, Лисичанський державний гірничо – індустріальний коледж.
  «Використання можливостей мультимедійної лабораторії ЛДГІК у формуванні пізнавальної та професійної діяльності студентів через обробку та інтерпретацію виховних даних» - викладачі Савкова О.Б., Соболь В.С., Некрасова В.Ф.,Лисичанський державний гірничо – індустріальний коледж.
  «Досвід використання програмного забезпечення комп’ютерних дисциплін з фаховим аспектом» - викладачі Черевтова І.В., Кривошеєнко Т.М., Лисичанський державний гірничо – індустріальний коледж.
     «Демонстрація роботи програми Netop School для Windows. Практикум у комп’ютерному залі»
   Наступним питанням стало обговорення майбутньої обласної олімпіади 2018.
   Постановили: наступне методоб’єднання (олімпіаду) провести в квітні 2018р. в Сєвєродонецькому хіміко – механічному технікумі. 
 Засідання Ради директорів ВНЗ І-ІІ р.а. Луганської області  

   23 червня 2017 року в Сєвєродонецькому хіміко-механічному технікумі СНУ ім. В.Даля відбулося засідання Ради директорів вищих навчальних закладів І–ІІ рівнів акредитації Луганської області.
  Розпочав роботу засідання Козорів Андрій Миколайович, який привітав поважне зібрання. Андрій Миколайович побажав учасникам наради, щоб ті напрацювання та серйозні речі, про які говоритиметься, були підтримані і мали реальне продовження.
   Жученко Є.В., голова Ради директорів ВНЗ І–ІІ рівнів акредитації Луганської області у своєму вступному слові зазначив, що вищі навчальні заклади І–ІІ рівнів акредитації більш ніж підтвердили необхідність власного існування, тому середня ланка вищої освіти має бути збережена та повинна і надалі функціонувати.
   Голова розповів усім присутнім про особливості концепції реалізації державної політики у сфері реформування підготовки за освітньо–кваліфікаційним рівнем молодшого спеціаліста. Основним меседжем концепції, на думку Євгена Володимировича, є переосмислення діяльності коледжів, технікумів і прирівняних до них училищ у системі освіти України й обрання шляху для подальшого розвитку з урахуванням власного бачення та національного законодавства.
   Жученко Є.В. зауважив, що фінансування коледжів, технікумів повинно і надалі здійснюватися з державного бюджету, адже при переведенні їх фінансування на місцеві бюджети призведе до повного знищення надзвичайно важливої для нашої держави середньої ланки вищої освіти.
    Про особливості організації вступної кампанії 2017 року та основні завдання вищих навчальних закладів щодо забезпечення її проведення розповіла Дворнік І.Л., методист Ради директорів вищих навчальних закладів І–ІІ рівнів акредитації Луганської області.
   На завершення голова Ради директорів вищих навчальних закладів І–ІІ рівнів акредитації Луганської області Євген Жученко запропонував текст звернення Ради директорів вищих навчальних закладів І–ІІ рівнів акредитації Луганської області на ім’я голови Спілки обласних рад директорів ВНЗ I–II р. а. України Анатолія Похресника та   Міністра освіти і науки Лілії Гриневич. У зверненні йдеться про те, що при прийнятті Закону України «Про освіту» для коледжів і технікумів має бути передбачено «окремий складник системи освіти – «вища професійна освіта», який регулюватиметься спеціальним законом. Текст звернення підтриманий одноголосно.
Всеукраїнська нарада Спілки голів обласних Рад директорів вищих навчальних закладів І–ІІ рівнів акредитації України  
  15 червня 2017 р. у залі засідань Коледжу Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича відбулася Всеукраїнська нарада Спілки голів обласних Рад директорів вищих навчальних закладів І–ІІ рівнів акредитації України. Участь у заході взяли: заступник голови Чернівецької облдержадміністрації Ігор Богатирець, народний депутат України Олександр Марченко, директор Департаменту вищої освіти Міністерства освіти і науки України Олег Шаров, директор Департаменту освіти і науки Чернівецької ОДА Оксана Палійчук, голова Спілки обласних рад директорів вищих навчальних закладів I–II рівнів акредитації України Анатолій Похресник, завідувач сектору координації діяльності вищих навчальних закладів та науки Департаменту освіти і науки Чернівецької ОДА Михайло Павлюк, завідувач сектору наукового та навчально-методичного забезпечення модернізації змісту підготовки молодших спеціалістів відділу наукового та навчально-методичного забезпечення змісту професійної освіти ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» Людмила Котоловець, голови обласних рад директорів вищих навчальних закладів І–ІІ рівнів акредитації та керівники коледжів і технікумів Чернівецької області.
   Розпочав роботу наради заступник голови Чернівецької облдержадміністрації Ігор Богатирець, який привітав поважне зібрання на гостинній Буковинській землі. Ігор Миколайович побажав учасникам наради, щоб ті напрацювання та серйозні речі, про які говоритиметься, були підтримані і мали реальне продовження.
  Директор Департаменту освіти і науки Чернівецької облдержадміністрації Оксана Палійчук у своєму вступному слові зазначила, що «вищі навчальні заклади І–ІІ рівнів акредитації більш ніж підтвердили необхідність власного існування, тому середня ланка вищої освіти має бути збережена та повинна і надалі функціонувати».
  Олег Шаров, директор Департаменту вищої освіти Міністерства освіти і науки України, розповів усім присутнім про особливості концепції реалізації державної політики у сфері реформування підготовки за освітньо–кваліфікаційним рівнем молодшого спеціаліста. Основним меседжем концепції, на думку Олега Ігоровича, є переосмислення діяльності коледжів, технікумів і прирівняних до них училищ у системі освіти України, й обрання шляху для подальшого розвитку з урахуванням власного бачення та національного законодавства.
  Далі до слова був запрошений народний депутат України, голова Ради Всеукраїнської громадської організації «Асоціація працівників вищих навчальних закладів І–ІІ рівнів акредитації» Олександр Марченко. Олександр Олександрович зауважив, що фінансування коледжів, технікумів повинно і надалі здійснюватися з державного бюджету, адже при переведенні їх фінансування на місцеві бюджети призведе до повного знищення надзвичайно важливої для нашої держави середньої ланки вищої освіти. Обговорювалися й інші питання життєдіяльності вищих навчальних закладів І–ІІ рівнів акредитації.

   Продовжив роботу наради Анатолій Похресник, голова Спілки обласних рад директорів вищих навчальних закладів I–II рівнів акредитації України, який проінформував її учасників про підсумки проведення Всеукраїнських олімпіад та конкурсів, та висловив пропозиції щодо планування роботи Спілки на 2017/2018 навчальний рік.
Про особливості організації вступної кампанії 2017 року та основні завдання вищих навчальних закладів щодо забезпечення її проведення розповів Олег Шаров.
  На завершення голова Спілки обласних рад директорів ВНЗ I–II р. а. України Анатолій Похресник запропонував текст звернення Всеукраїнської наради Спілки голів обласних рад директорів на ім’я голови Верховної Ради України Парубія А.В., Прем’єр–міністра України Гройсмана В.Б., Міністра освіти і науки Лілії Гриневич, заступника голови Комітету з питань науки і освіти Співаковського О.В. У зверненні йдеться про те, що при прийняті Закону України «Про освіту» для коледжів і технікумів має бути передбачено «окремий складник системи освіти – «вища професійна освіта», який регулюватиметься спеціальним законом. Текст звернення підтриманий одноголосно.

Обласне методичне об'єднання викладачів інформатики та інформаційних технологій  
   Засідання обласного методичного об’єднання відбулося на базі Сєвєродоне-цького Сєвєродонецького хіміко-механічного  технікуму Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля 23 травня 2017 року.
   У роботі обласного методичного об’єднання взяли участь 13 викладачів ін-форматики та комп’ютерних технологій, я кі представляли 12 вищих навча-льних закладів І – ІІ рівнів акредитації Луганської області.
 
Підбиття підсумків освітньої локації «Україна – це Я!»
Підбиття підсумків освітньої локації «Україна – це Я!»

 У межах діяльності Ради директорів вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації 10 травня у ВП «Лисичанський педагогічний коледж ЛНУ імені Тараса Шевченка» відбулося підбиття підсумків роботи освітньої локації «Україна  – це Я!».
 Осередком роботи локації було визначено саме Лисичанський педагогічний коледж як навчальний заклад, який активно пропагує фундаментальні засади національно-патріотичного виховання й становлення громадянських компетентностей сучасної молоді, має в межах матеріально-технічної бази потужний сегмент – сучасний музейно-педагогічний комплекс як центр становлення активного громадянина-патріота, систематично займає передові позиції на освітянській ниві України як один з лідерів державної освіти.
 У  межах заходу  відбулася церемонія нагородження переможців обласного конкурсу-огляду електронних проектів краєзнавчого напряму ,,Єдина і сильна". Відповідно до розробленого положення Конкурс тривав з 01грудня 2016р. по 10 березня 2017р.  У ньому взяли участь представники різних навчальних закладів Луганщини з тридцятьма двома творчими проектами (14 – телекомунікаційних і 18 –  у формі краєзнавчих презентацій).
 Поряд з цим, головою Ради з соціально-гуманітарної роботи Лисичанського педагогічного коледжу Чуріловою В.Є гостям заходу було презентовано відеотрейлер проектів всіх учасників, що дало змогу присутнім більш глибоко зрозуміти ідею й зміст кожного проекту, їх потужний вплив на формування національної ідеї у сучасної молоді.
 Яскравим акордом зустрічі стала демонстрація телекомунікаційного проекту «Визначні пам'ятки Луганщини» (автори: Демченко П.Є, Бєлікова Ю.).
 Логічним завершенням заходу став творчий звіт про роботу освітньої локації «Україна – це Я!», представлений Літовкою О.П., заступником директора з соціально-гуманітарної роботи, яка окреслила інноваційні шляхи становлення майбутнього фахівця як активного громадянина – патріота.
 За результатами Конкурсу Голова Ради директорів. В.Є Жученко вручив почесні нагороди переможцям і учасникам заходу й оголосив подяки від Ради директорів ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації Луганської області Мінєнко Г.М., Літовці О.П., Чуріловій В.Є. за чітку організацію проведення конкурсу-огляду електронних проектів краєзнавчого напряму «Єдина і сильна».

Вітаємо переможців обласного конкурсу
«Єдина і сильна»!
 Мінєнко Г. М., Шевирьова Г. Г. –
«Величавий та могутній Танаїс»
 Гречишкіна Т. О. –
«Голос крізь Епохи:  світоглядні позиції
Бориса Грінченка у вимірі  ХХІ століття»
 Севастянова О. А., Кіон К. –
«Земля талантами багата»
 Пивоварова Г. С. –
«Лисичанськ – колискова Донбасу»
 Бєліков М. Г., Саприкіна Т. Г. –
 «Виховний потенціал педагогічних  династій»
 Шетілова Ю. В, Гудкова І. В. –
«Лисичанск нашими глазами»
 Аль-Хамадані Н. Д., Сидоренко Н. М., Матліна О. В.
 «Від малої Батьківщини –  до могутньої країни»
 Демченко П. Є., Бєлікова  Ю. –
 «Визначні пам'ятки Луганщини»
 Сергієнко Н. В.  – «Степова Еллада –
 Біловоддя, між Слобожанщиною та Донщиною»
 Брюховецька О. А.  –
«Земля, де сходить сонце»
 Мурсамітова І. А., Панасенко Г. –
«Кудряшівка – перлина  Кремінщини»
 Білоусов С. С., Білоіваненко А. В.  –
«Пишаємося, що рубіжанин!»
 Зінченко Л. А. –
«Промисловий хімічний гігант «Азот»
 Грицина К., Чемес М. –
«Педагогічна династія Щепетільнікових-Підгайко»
 Шпота Н.О. –
«Старобільськ – повітове місто».
За матеріалом з сайту:
http://lisichansk.luguniv.edu.ua/01-college/01-news/2017/05_may/10.05.2017/index.htm
  11 травня 2017 року в Лисичанському державному гірничо-індустріального коледжі відбулося засідання обласного методичного об’єднання заступників директорів з НР та методистів вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації Луганської області, за темою: «Локально-правові акти ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації – як фактор ефективної організації внутрішньої системи забезпечення якості освітньої діяльності та якості вищої освіти».
 Із привітальним словом звернувся до присутніх Голова Ради директорів ВНЗ І-ІІ р.а. Луганської області, директор Сєвєродонецького хіміко-механічного технікуму Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля  Жученко Є.В. та директор Лисичанського державного гірничо-індустріального коледжу Лотов С.І.
   Голова ОМО Кадацька Л.В. разом із в.о. методиста Ради директорів ВНЗ І-ІІ р.а. Луганської області Дворнік І. Л. озвучила інформацію про планування роботи та виборів голів секцій  методичного об’єднання заступників директорів з НР та методистів вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації Луганської області на 2017-2018 н.р.
 Також на засіданні працювало обласне методичне об’єднання викладачів математики та фізики. Голова ОМО викладачів математики та фізики Колеснікова І.М. ознайомила присутніх з особливостями організації та документального супроводу самостійної роботи студентів при вивченні навчальних дисциплін.  Доповідь доповнили  завідувач НМК коледжу  Марченко І.М. та голова методичного об’єднання класних керівників коледжу Гудкова І.В.
ГРОМАДСЬКИЙ РУХ ОСВІТИ ЛУГАНЩИНИ
 Відродження Ради директорів вищих навчальних закладів Луганської області як громадської організації, сталося наприкінці 2016 року і спонукало до відродження обласних методичних об’єднань. Три роки – не довгий час, але зміни у складі педагогічних колективів пройшли значні. Виникла необхідність у знайомстві, обміні досвідом, накопичилося багато питань з освітянської роботи – все, чим варто ділитися та обмінюватися серед колег.
Тому перше проведення одночасно двох обласних методичних об’єднань (ОМО)  на базі Лисичанського державного гірничо-індустріального коледжу у травні 2017 року було довгоочікуваним та знаменнім:
    засідання ОМО заступників директорів з навчальної роботи та методистів ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації Луганської області за темою «Локально-правові акти вищих навчальних закладів  І-ІІ рівнів акредитації – як фактор ефективної організації внутрішньої системи забезпечення якості освітньої діяльності та якості вищої освіти»;
    засідання ОМО  викладачів фізики та математики за темою «Інтерактивне навчання – форма організації пізнавальної діяльності з фізики та математики вищих навчальних закладах    І-ІІ рівнів акредитації Луганської області».
   В теперішній час на території Луганської області підконтрольній Україні, налічується 17 ВНЗ І-ІІ р.а., на засіданні були присутні 14 заступників директорів, 8 методистів, 10 викладачів фізики та математики з міст області – Сєверодонецьк, Лисичанськ, Рубіжне, Старобільськ, Кремінне, Сватове.
  Відкрив засідання Жученко Є.В., голова Ради директорів вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації Луганської області, директор Сєвєродонецького хіміко-механічного технікуму. Лотов С.І., директор Лисичанського державного гірничо-індустріального коледжу привітав учасників об’єднань та розповів про довгу 145-річну історію коледжу від заснування штейгерської школи у 1873 році до сьогодення. Дворнік І.Л., методист Ради директорів, заступник директора з навчально-виховної роботи Сєвєродонецького хіміко-механічного технікуму порушила насущні питання навчальної роботи. Заступник директора з навчальної роботи ЛДГІК, голова ОМО заступників директорів з навчальної роботи ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації Луганської області Кадацька Л.В. спрямувала обговорення питання з «Планування роботи та вибори голів секцій  методичного об’єднання заступників директорів з навчальної роботи та методистів ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації Луганської області на 2017/2018 навчальний рік».
   Засіданням обласного об’єднання викладачів фізики та математики керувала його голова та викладач фізики ЛДГІК Колеснікова І.М.
 Про організацію самостійної роботи студента та про її документальний супровід досвідом поділились викладачі ЛДГІК Марченко І.М., Гудкова І.В., Некрасова В.Ф., Лабєнкова Т.В.

 Також учасники заходів ознайомились з геологічним музеєм та музеєм історії навчального закладу, а також з навчально-методичною базою коледжу.
Заходи пройшли плідно, жваво, було оговорено ряд пекучих питань з різних проблем освітянської діяльності.
За матеріалом з сайту:
http://lgt.ucoz.ua/news/gromadskij_rukh_osviti_luganshhini/2017-05-17-606
     
   29 березня 2017 року вперше за час проведення антитерористичної операції  відновило свою роботу методичне об’єднання ВНЗ викладачів української філології та зарубіжної літератури Луганської області.
     Засідання відбулося на базі Старобільського обласного медичного училища. Провела його голова обласного методичного об’єднання, викладач української мови та літератури СОМУ Тарабановська Людмила Іванівна. Учасники засідання обговорили план роботи МО на 2017 – 2018 н.р. та визначили основну проблему, над якою працюватимуть, у такому формулюванні: «Впровадження інноваційних технологій у навчально-виховний процес при підготовці кваліфікованих фахівців у процесі викладання предметів української мови, літератури і зарубіжної літератури: проблеми, досвід, інновації». Відбулося ознайомлення з напрямами роботи  національно-патріотичного виховання та презентовано відкрите засідання літературного гуртка «Поезія – це завжди неповторність».
   17 березня 2017 року в Сєвєродонецькому хіміко-механічному технікумі СНУ ім. В. Даля відбулося засідання Голів методичних об’єднань вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації Луганської області, темою якого була організація роботи МО.
 Із привітальним словом звернувся до присутніх Голова Ради директорів ВНЗ І-ІІ р.а. Луганської області, директор технікуму Жученко ЄвгенВолодимирович. Інформацію про роботу динамічних освітніх осередків (локацій): «Університет музичної культури», «Україна – це Я» надали директор Сєвєродонецького музичного училища ім. С.С. Прокоф’єва Яворська Марина Владиславівна та Літовка Олена Петрівна, заступник директора з виховної роботи Лисичанського педагогічного коледжу Луганського національного університету імені Тараса Шевченка.
 Голови методичних об’єднань разом із в.о. методиста Ради директорів ВНЗ І-ІІ р.а. Луганської області, заступником директора з навчально-виховної роботи СХМТ СНУ ім. В. Даля Дворнік Іриною Леонідівною спланували свою роботу.
 У музеї-світлиці відбулося театралізоване дійство, яке ознайомило гостей із предметами побуту українського народу.  Присутнім сподобалося декламування віршів Тараса Шевченка у виконанні студентів-першокурсників.
 Побували гості і в музеї бойової слави з екскурсом у «славне минуле» рідного краю.

3 листопада відбулось
засідання Ради директорів
вищих навчальних закладів
І – ІІ рівнів акредитації
Луганської області
Тема засідання:     
  Організація роботи Ради директорів ВНЗ І – ІІ рівнів акредитації
 Луганської області базового навчального закладу
на 2016 – 2017 н.р.
   Третього листопада  на базі нашого технікуму відбулося засідання Ради директорів ВНЗ І-ІІ р.а. Луганської області, на якому розглядалося питання щодо координації та організації роботи коледжів і технікумів, які залишилися на підконтрольній Україні території.
    Інформацією  про роботу Луганської обласної організації профспілки працівників освіти і науки поділився СЕВРЮК Сергій Віталійович, голова Луганської обласної організації профспілки працівників освіти і науки.
   Головою Ради директорів ВНЗ І-ІІ р.а. Луганської області одноголосно було обрано Жученка Є.В., директора Сєвєродонецького хіміко-механічного технікуму Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля.

   На цьому засіданні присутні члени Ради директорів спланували свою роботу, скоординувавши її з роботою Всеукраїнської спілки голів обласних Рад директорів ВНЗ І-ІІ р.а. України.

   
ВСП «Сєвєродонецький політехнічний фаховий коледж СНУ ім.В.Даля»
   .
 
ho - безкоштовний хостинг!