І декада тижня загальноосвітньої підготовки.
З 7 по 11 жовтня в технікумі проходила І декада тижня загальноосвітньої підготовки.
    Козацькі розваги
    10 жовтня 2019 року у СХМТ СНУ ім. В. Даля проводився виховний захід «Козацькі розваги» присвячені Дню Захисника Вітчизни та Дню Козацтва. В заході приймали участь збірна команда техніко - економічного відділення та збірна команда відділення комп’ютерної техніки.

Вітаємо з перемогою, бажаємо успіхів!!!!!!

 Дякуємо за організацію та проведення заходу циклову комісію Фізичної культури і спорту та Студпрофком.

  День працівників  освіти
   4 жовтня  в СХМТ СНУ ім. В. Даля  напередодні свята Дня працівників  освіти в актовій залі технікуму відбувся святковий концерт .
  З професійним святом педагогів щиро і тепло привітав директор технікуму Жученко Євген Володимирович. Це прекрасна нагода подякувати викладачам за невтомну працю і безмежне терпіння.
  Від імені всього студентства технікуму з найщирішими словами вдячності своїм викладачам, до педагогічного колективу звернувся представник студентського парламенту з відео подарунком.
 На святковому концерті лунали пісні, вірші. Студенти підкорили зал запальними танцями.
  І все це було присвячено найкращим, чудовим людям, тим, хто веде студентів у світ науки, супроводжує під час дорослішання, виховує їх гідними людьми.
  Шановні освітяни нехай ваше життя стелиться барвистим рушником здоров’я, оптимізму та успіхів, достатку і щастя!            
 
 
  Бібліотечний урок «Перервана пісня»
 
    З метою збереження історичної пам’яті, звичаїв, мовних, культурних та побутових традицій однієї з етнічних груп населення Луганщини - лемків-українців, депортованих з території Польщі, 27 вересня у технікумі було проведено бібліотечний урок «Перервана пісня».
   Студенти познайомилися з трагічними сторінками в історії лемків, пов’язаними з примусовим виселенням українців з Лемківщини, Надсяння, Холмщини, Південного Підляшшя, Любачівщини, Західної Бойківщини у 1944 – 1951 роках. До уваги студентів були представлені документи, що зберігалися в сім’ях лемків з часу депортації; народні лемківські костюми та ужитково-побутові предмети, які були передані лемками Новоайдарщини до краєзнавчого музею.
    У Луганську область до вересня 1945 року, було примусово переміщено 8729 сімей. За минулі десятиліття, лемки-українці, тепер наші земляки-луганчани, своєю працею творили історію Луганщини, невід’ємної частини нашої рідної України.
 
   «Права людини та механізми їх захисту»
 

   Співробітники Відділу регіонального представництва Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Донецькій та Луганській областях Ольга Нікітіна та Олександр Дворнік провели лекцію для студентів Сєвєродонецького хіміко-механічного технікуму на тему «Права людини та механізми їх захисту».

   З метою підвищення правової обізнаності про права і свободи людини і громадянина зі студентською молоддю обговорили поняття прав і свобод людини та їх класифікацію, визначили співвідношення утвердження, забезпечення, реалізації прав і свобод людини та громадянина.

  Також розглянули міжнародні органи як суб’єкти механізму забезпечення прав і свобод людини, особливості застосування міжнародно-правових норм щодо забезпечення прав в Україні та основні міжнародні документи з прав людини.

  Під час лекції зосередилися на регіональних системах забезпечення прав і свобод людини, зокрема діяльності Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та представництв Омбудсмана в регіонах.

 
  «Сторінками партизанської слави»
 
  До Дня партизанської слави 19 вересня в технікумі пройшов історичний рейд «Сторінками партизанської слави» про партизанський рух на Луганщині.
  День партизанської слави було засновано у 2001 році завдяки указу Президента України. Це торжество було створено заради підтримки ветеранів війни та з метою всенародного вшанування подвигу партизанів і підпільників у період Другої світової війни, а також у пам'ять про них.
 Варто трохи заглибитись в історію, щоб зрозуміти, наскільки День партизанської слави України важливий для нашої країни. Під час війни 1941-45 рр., на території нашої країни налічувалося більше 1 мільйона людей, які були учасниками партизанського руху. Всі вони входили більше, ніж у 6200 партизанських загонів, і наносили дуже болючі удари військам ворога.
 Все це показує, наскільки важливе дня нас таке свято, як День партизанської слави України.
 Бібліотека технікуму до Дня партизанської слави підготувала фотовиставку «Україна – земля героїчного народу».
     
 Фотовиставка «НКС, як інструмент у досягненні миру та побудові злагоди».
   

В українському суспільстві все помітнішим стає поглиблення інтересу до історичного минулого, виявлення та дослідження сторінок національних традицій. У низці країн країн-учасниць Конвенції ЮНЕСКО «Про охорону нематеріальної культурної спадщини», таких як Іспанія, Колумбія, Італія, Нідерланди, Франція, а сьогодні – і в Україні – зберегти історію та багатство традиційної культури, а також передати їх наступному поколінню є одним із основних завдань сучасності.

Прагнучи сприяти розвитку культурного співробітництва з іншими країнами, з огляду на важливість формування позитивного іміджу України у світі, 16 вересня у Сєвєродонецькій галереї мистецтв відбувся перший етап реалізації освітньої програми, за підтримки Українського культурного фонду. До цього заходу були запрошені й студентки техніко-економічного відділення нашого технікуму. Спікерами виступили:

Олександр Буценко - директор Центру розвитку «Демократія через культуру», член глобальної мережі фасилітаторів ЮНЕСКО з питань нематеріальної культурної спадщини, консультант Комітету Верховної Ради України з питань культури, експерт Ради Європи з питань культурної політики, член Європейського парламенту культури, ініціатор і координатор міжнародних проектів у сфері культурної політики та місцевого розвитку (м. Київ).

Валентина Дем’ян - заступник директора Центру розвитку «Демократія через культуру», експерт з питань культурної політики, координатор інформаційно-комунікаційного центру проекту Європейської асоціації фестивалів/ЄС – ЕFFЕ Хаб в Україні (м. Київ).

Учасники заходу відвідали фотовиставку «НКС, як інструмент у досягненні миру та побудові злагоди». Фотовиставка розкриває практику країн – Колумбії та України - саме ці практики номінуються на внесення до списків ЮНЕСКО, як кращі практики подолання конфліктів, об’єднання громади, формування злагоди та миру за допомогою НКС.

На основі фотовиставки буде видано міжнародний буклет «Охорона традиційних ремесел та мистецтв як запорука миру», який буде затверджено в Колумбії у роботі сесії Генеральної асамблеї держав-учасниць Конвенції ЮНЕСКО. До буклету потрапила й така українська практика, як писанкарство, що знаходиться у списку світової спадщини ЮНЕСКО. Писанкарство на Луганщині має давнє коріння. Ця традиція і мистецтво об’єднують людей різного походження, різних національностей, різного віку. Зараз воно особливо популярне серед молоді. Студенти технікуму неодноразово приймали участь у майстер-класах з писанкарства, який проводила народна майстриня Луганщини Лариса Лисицька, де мали змогу власноруч виготовити писанки. Світлині писанок наших студенток теж потрапили до міжнародного буклету і будуть представлені на виставці в Колумбії. 

Вітаємо, дівчата!

   
  Перше засідання предметного гуртку економічного спрямування «OPEN ECONOMY»
 
   12 вересня   відбулося перше засідання предметного гуртку економічного спрямування «OPEN ECONOMY», основу якого складають студенти групи ОП-ФБС-17 техніко-економічного відділення. У планах юних науковців на рік – дослідницька робота за обраною тематикою, підготовка до наукових конференцій та вивчення основ бізнес-моделювання з використанням програми «Project Expert».
   
  Вступний інструктаж
 

   05 вересня 2019 року під час виховної години зі студентами першокурсниками було проведено вступний інструктаж. Молодь ознайомилась з правилами внутрішнього розпорядку технікуму, з правилами безпеки під час навчального процесу та у побуті, заходами при надзвичайних ситуаціях, діями при пожежі та евакуації, основами першої долікарської допомоги.

 
  29 серпня
   
     

30 серпня 2019 року студенти старших курсів СХМТ яскравою концертною програмою зустріли  першокурсників із різних куточків Луганщини.

По завершенню урочистої частини студентам І курсу було надано інформацію щодо основних положень діяльності технікуму і запрошено до нової освітньої родини СХМТ.

 
    2 вересня
   
  2 вересня першокурсники СХМТ разом зі студентами СНУ ім. В. Даля були присутні на площі Перемоги де їх привітала ректорка університету Поркуян О.В., побажала доброго настрою, успіхів у навчанні, студентського оптимізму, дружби, єдності.
   
 
Архів новин :   
січень-червень  2018 вересень-грудень 2018 
січень-червень  2017 вересень-грудень 2017 
січень-червень  2016 вересень-грудень 2016  серпень-жовтень 2011
серпень-грудень 2015 січень-травень 2014 вересень-грудень 2013
лютий-червень 2015 грудень - березень 2013 липень- грудень 2012
травень - червень 2013 50 років СХМТ листопад-грудень 2011
січень-червень  2019 січень - червень 2012

СЄЄРОДОНЕЦЬКИЙ ХІМІКО-МЕХАНІЧНИЙ ТЕХНІКУМ

ho - безкоштовний хостинг!