Вітаємо!
Щиро вітаємо випускників 2020 року зі святом!
Щасливої життєвої дороги і безмежних можливостей!

  З повагою,
Голова Ради директорів
ВНЗ І-ІІ р.а. Луганської обл.
Є.В. Жученко


Музичний кліп-привітання
   
 Вітаємо з перемогою і бажаємо подальших успіхів Мирошника Олександра!


 З 2010 року, дев’ятий рік поспіль проводиться Міжнародний мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка. Конкурс започаткований як щорічний загальнонаціональний захід, і добре відомий сьогодні не лише в Україні, а й за її межами. Щорічно він перетворюється на великий марафон, упродовж якого юнаки і дівчата змагаються за звання кращих знавців української мови і літератури.

  В Луганській області були проведені І–ІV етапи Х Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка. Студент нашого технікуму, Мирошник Олександр гр. ІПЗ-17, успішно пройшов всі етапи та став фіналістом конкурсу. У фінальному етапі він теж переміг і отримав диплом ІІІ ступеню.

     Тож вітаємо з перемогою і бажаємо подальших успіхів!
  Навчально-практична конференція за темою: «Технічне обслуговування і ремонт відцентрових насосів»

               Під час карантину дистанційне викладання дисциплін викладачами технікуму здійснюється із застосуванням новітніх педагогічних технологій та використанням інтерактивних й інформаційно-комунікативних технологій.
         Так, викладач вищої категорії Надточій А.Б. при викладанні спецдисциплін ГМБ використовує для дистанційного навчання вітчизняну освітню платформу «Цифрова освіта». Для онлайн - конференцій використовується платформа «Zoom».
     На фото представлений фрагмент навчально-практичної конференції з групою ГМБ – 17 за темою: «Технічне обслуговування і ремонт відцентрових насосів».
   Пам’ятаємо тих,  хто віддав життя за наше сьогодення і майбутнє!

  Усе більше віддаляються від нас грізні роки Другій світовій війни, однієї з найжорстокіших у світі. Але час не владний над ними, їх не стерти з пам'яті народної.
   Забути подвиги наших ветеранів просто неможливо. На жаль, з року в рік учасників війні залишається все менше, і кожен  зобов’язаний дякувати їм за мирне небо над головою.
   Віддаючи данину глибокої поваги і вдячності колишнім фронтовикам і трудівникам тилу, бажаємо їм здоров’я і довгих років життя.
     Пам’ятаємо тих,  хто віддав життя за наше сьогодення і майбутнє!
 
   Світлої пам'яті батька присвячується…

Світлої пам'яті батька присвячується…
    У Музеї бойової слави Северодонецького хіміко-механічного технікуму зібрані десятки біографій учасників Другої Світової Війни, які захищали нашу батьківщину – Україну. Серед них є і біографія підполковника Дятлова Василя Давидовича – батька Дятлової Зінаїди Василівни, викладача історії нашого технікуму.
В музеї технікуму знаходиться портрет Дятлова Василя Давидовича і його бойова нагорода «За звільнення Праги», вручена йому президентом  Чехословаччини Климентом Готвальдом.
     Ми шануємо пам'ять про нього та постійно до визначних дат проводимо лекції-екскурсії у Музеї бойової слави технікуму

   
 
                                                                                                            Дивитися кліп
 
   Іспити та залікі в режимі відеоконференції
  Весняна сесія на ІV курсі цього року відзначилась незвичним форматом проведення іспитів та заліків. Студенти груп ЕК-16 та ЕТМ-16 в режимі відеоконференції  одночасно захищали курсові роботи , а також складали іспит та залік  з економічних дисциплін згідно начальному плану (15.04.20 та 17.04.20 р.).
  Голова ЦК економічних та фізико-математичних дисциплін СХМТ Колеснікова В.В. звітувала про свідоме відношення випускників до підсумкових іспитів, якісної підготовки до сесії навіть в умовах карантину.
    Бажаємо успішного дипломування та відмінного захисту дипломних проектів!

   іспит з дисципліни «Економіка, організація та планування виробництва»
Фінальна сесія на ІV курсі триває навіть в умовах карантину.    
                         6 квітня  в режимі Skype – діалогу студенти групи АКТ-16 успішно склали іспит з дисципліни «Економіка, організація та планування виробництва» ( викладач  Колеснікова В.В.). Дистанційна форма бесіди виявилась напрочуд ефективною.
   У групі ТР-16 відбувся захист курсових проектів
  3 30.03 по 03.04 у групі ТР-16 відбувся захист курсових проектів з дисципліни «Радіоприймальні та підсилювальні пристрої».

  В обставинах карантину це….певні хвилювання студентів, нові принципи організації виконання проекту та захисту. Але  всі молодці!!!!

 Студенті запропонували використання програми Discord (взагалі то це «геймерська» прога, але ж…повністю відповідає сучасним вимогам створення відео конференції). Таки здійснили вихід з «зони свого комфорту», але задоволені всі)

    Як кажуть «з почином»).
     Єднаймо душі словом Кобзаря

Здається - кращого немає нічого в Бога,

як Дніпро та наша славная країна…

Т.Г. Шевченко

Студенство технікуму прийняло участь в обласній Інтернет-акції «Єднаймо душі словом Кобзаря», присвячену творчості Тараса Шевченка. Акція проводилась з метою виховання любові до рідної мови, скарбів поетичного слова України, вшанування пам’яті видатного художника слова, формування культури мовлення через красу й багатство рідної мови.

Творчість Шевченка завжди актуальна, жива, сучасна до внутрішнього трепету, до дрожі, якими проймаєшся від пророчого бачення поетом реалій сьогодення. Тому не дивно, що бажаючих взяти участь виявилось багато. 

   В акції взяли участь представники Новопсковського, Міловського, Новоайдарського, Кремінського, Станично-Луганського, Сватівського, Старобільського районів, м. Лисичанськ та Сєвєродонецьк.
   Ангеліна Павлова, студентка гр. ОП-ФБС-18, продемонструвала свій талант у номінації «Художнє читання» та прочитала твір Т. Шевченка «Утоплена».
   Вітаємо з успішним виступом!
                                                                                                                Відео
   
  Святковий жіночий батл

Нарешті зима закінчується. У повітрі – весна, радість і ще щось таке… дивовижне, ніжне, надзвичайне.

І у нашому технікумі відбулась надзвичайна подія – святковий жіночий батл між викладачами та студентами. Святкова атмосфера та посмішки заповнювали залу. Програма була динамічною та вишуканою, адже присвячувалась жінці, яка, як весна, зігріває душі, благословляє світ на добро, осяює його своєю красою і ніжністю, запалює в серцях кохання та сповнює життя дивовижною гармонією.

Зі святом Вас, наші дорогі жінки!

    заняття Школи викладача-початківця
     3 березня викладач-методист Магода І.В. провела заняття Школи викладача-початківця на тему: «Особливості організації підготовки студентів до складання звіту з практики». 
  Праця студентів у процесі практичного навчання є критерієм достовірності знань, перевірки їх якості та надійності. Така праця сприяє більш змістовному вивченню теоретичної частини навчальних дисциплін, поглибленню і розширенню знань.

                                          продовження
    до Міжнародного дня рідної мови

25 лютого до Міжнародного дня рідної мови в технікумі відбулася науково-практична конференція, присвячена питанням нового Українського правопису.

На захід були запрошені студентки - цьогорічні випускниці кафедри української філології та журналістики СНУ ім. В.Даля. Вони ознайомили майбутніх фахівців, а нині – студентів-старшокурсників з тими змінами, яких зазнала нова редакція правопису.

 

  А закріпити набуті знання допомогли відеосюжет з мовознавцем О.Авраменком та тестові запитання, за правильні відповіді на які студенти нагороджувалися солодкими призами.
   Відеолекторій "Зима, яка нас змінила".

Історія будь якого народу містить періоди, дати, які є вирішальними і доленосними в його житті. Ми повинні пам’ятати і не забувати героїчні сторінки.

   З метою увічнення людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, 20 лютого до дня Героїв Небесної Сотні, в читальній залі відбувся відеолекторій,"Зима, яка нас змінила".
    Молода людина Луганщини – 2019
   18 лютого у Луганському обласному академічному українському музично-драматичному театрі пройшла урочиста церемонія нагородження переможців ХІІ обласного конкурсу «Молода людина Луганщини – 2019», яка зібрала молодь з різних куточків області. На захід було запрошено й студентство СХМТ.
   Обласний конкурс «Молода людина Луганщини» – це регіональний проект, спрямованим на підтримку молодіжних ініціатив. Основна його мета: пошук обдарованих молодих людей, визнання та підтримка досягнень молоді у різних сферах життєдіяльності, відзначення активної молоді за особливі таланти та плідну працю на благо Луганщини.

 

      День вшанування учасників бойових дій на території інших держав
  15 лютого 1989 року закінчилася одна із трагічних воєн другої половини ХХ століття - війна в Афганістані. Через афганське пекло пройшли десятки тисяч солдат. Нікого з нас не можуть залишити байдужими страшні події минулого.
  Студентство технікуму вшанувало пам'ять всіх хто причетний до героїчної й трагічної війни. 6 лютого  відбувся історичний екскурс «Як довго ця війна тривала! Ні, не забути нам її!» до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав.
    На зустріч були запрошені учасників бойових дій  в Афганістані - Сизов Сергій Володимирович та Маркин Віктор В’ячеславович.
     З криниці народної пам’яті
   Є в історії України події, які стали знаковими, символічними. Такою подією є героїчна смерть під залізничною станцією Крути молодих захисників Української Держави.
    І саме до дня вшанування пам’яті героїв Крут у бібліотеці 30 січня пройшла Година пам’яті «З криниці народної пам’яті». До бібліотеки була запрошена бібліотекарка сєвєродонецької міської бібліотеки для юнацтва ім. Й.Б. Курлата Забірко Т.М. Вона підготувала цікаву розповідь, відеоматеріали про події 29 січня 1918 року, які живуть в душі українського народу, і сьогодні ятрять його серце.
     «Кенгуру» та  “Левеня – 2001
  На початку 1980-х років Пітер Холлоран, професор математики з Сіднею, вирішив організувати новий тип гри-конкурсу для австралійських учнів: підбірку задач із варіантами відповідей, перевірку яких здійснює комп’ютер. Тисячі учнів могли взяти участь у грі одночасно. Успіх австралійського національного математичного конкурсу був надзвичайний.
  У 1991 р. французькі математики вирішили провести цю гру у Франції, назвавши її «Кенгуру» на честь своїх австралійських колег.
   У липні 1994 р. в Страсбурзі на Раді Європи Генеральна асамблея організувала Асоціацію «Кенгуру без кордонів». Тепер Асоціація об’єднує учасників з-понад 30 країн, однією з яких є Україна. Вперше Міжнародному математичному конкурс «Кенгуру» в нашій державі було проведено у 1997 р.
  В 2001 р. у Львові запропонували завдання для відкритого фізичного конкурсу “Левеня – 2001”, який став Всеукраїнським фізичним конкурсом «Левеня».
   Конкурси стали бажаними гостями у багатьох українських закладах освіти. Тепер це наймасовіше фізико-математичне та інтелектуальне змагання серед учнів та студентів нашої держави. Конкурси стали бажаними гостями і в нашому технікумі.

          Відмінний результат отримали:

Міжнародний математичний конкурс «Кенгуру» - 2019: Рибнікова С., Маковська А. ОП-ФБС-18
Крупа Д., Мірошник О., Жаров Л. ІПЗ-17
Ворошилов П. АТ-17

Всеукраїнський фізичний конкурс «Левеня» - 2019: Бойко Д., Біліченко Є., Утросін І. АТ-ТМБ-18

Вітаємо переможців, бажаємо наступних успіхів і перемог!
 
   Ми – нація єдина! Ми – діти твої, Україно!
Любіть Україну, як сонце, любіть,
як вітер, і трави, і води,
в годину щасливу і в радості мить,
любіть у годину негоди!
Любіть Україну у сні й наяву,
вишневу свою Україну,
красу її, вічно живу і нову,
і мову її солов’їну.

  22 січня Україна щороку відзначає державне свято – День соборності України з нагоди проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки.
  Ідея єдності українських земель - соборності України - сягає у глибину віків та бере свій початок від об’єднання давньоруських земель навколо князівського престолу в Києві, а її філософське коріння сягає часів Візантії. Протягом віків практичним втіленням ідеї соборності займались гетьмани Б. Хмельницький, І.Мазепа, П. Дорошенко, П. Орлик. У ХVІІ – поч. ХХ ст., коли українські землі були поділені між сусідніми державами: Польщею, Росією, Румунією, Австро-Угорщиною, ця ідея знайшла відображення у працях вітчизняних мислителів, оскільки для боротьби за свої національні інтереси Україні була вкрай важлива територіальна єдність.
    22 січня студенти прийняли участь у тематичному заході «Ми – нація єдина! Ми – діти твої, Україно!». Мета проведення заходу - поглиблення історичних знань про Україну як державу зі своєю історією, культурою, народними звичаями та традиціями;
- розширення кругозору про історію виникнення та святкування Дня Соборності України;
- формування почуття належності до українського народу, національної гідності, гордості за свою Батьківщину та народ;
- виховання толерантного ставлення до соціокультурних надбань українців;
  Під час заходу студенти здійснили відео-екскурс сторінками історії України, переглянули документальні відеоматеріали про злуку УНР та ЗУНР. Ведучі більш детально ознайомили усіх присутніх із Універсалом Директорії УНР. що дало можливість учасникам святкового дійства піднести дух національної гідності та поваги до свого народу.
    День Соборності – це нагадування про те, що сила нашої держави – в єдності українських земель. Ми віримо, що територіальна цілісність України, скріплена кров’ю мільйонів незламних борців, навіки залишатиметься непорушною.
    Лише в єдності дій та соборності душ ми можемо досягти величної мети – розбудови економічно й духовно багатої, вільної й демократичної України, забезпечення добробуту нинішніх і наступних поколінь українців.

Ми вірим в майбутнє твоє, Україно!
Говорять сьогодні дорослі й малі.
Бо ти в нас – найкраща, бо ти в нас єдина,
Немає такої, як ти, на землі.
    Голокост – трагічна сторінка історії

16 січня у читальній залі технікуму студентами групи ІПЗ-АКТ-19 під керівництвом викладача Ю.С.Безгубенко був проведений виховний захід «Голокост – трагічна сторінка історії», присвячений Міжнародному дню пам'яті жертв Голокосту.

 

27 січня вся світова спільнота відзначає Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту.

Зникають покоління, які пережили страхіття масових знищень, жахливу трагедію людства - Голокост. Поволі відходить страх… Пам’ять поступово заспокоюється… Натомість виникає переживання, що невдовзі все це стане «історією», тобто перестане бути безпрецедентним актом знищення мільйонів невинних людей. Ми маємо зробити все, щоб молодь знала, пам’ятала ці страшні сторінки людства, щоб люди ніколи не стали жертвами, катами чи байдужими спостерігачами.

   
   
   
 
Архів новин :   
січень-червень  2018 вересень-грудень 2018 
січень-червень  2017 вересень-грудень 2017 
січень-червень  2016 вересень-грудень 2016  серпень-жовтень 2011
серпень-грудень 2015 січень-травень 2014 вересень-грудень 2013
лютий-червень 2015 грудень - березень 2013 липень- грудень 2012
            вересень-грудень 2019  травень - червень 2013 50 років СХМТ листопад-грудень 2011
січень-червень  2019 січень - червень 2012

СЄЄРОДОНЕЦЬКИЙ ХІМІКО-МЕХАНІЧНИЙ ТЕХНІКУМ

ho - безкоштовний хостинг!