Наша дума, наша пісня…
  13 грудня відбувся обласний конкурс читців «Наша дума, наша пісня…», в якому взяли участь студенти нашого технікуму Павлова Ангеліна гр. ОП-ФБС-18 та Безбородов Дені гр. ЕК-17. Захід викликав великий інтерес у молоді нашої області, у конкурсній програмі взяли участь учасники з різних куточків Луганщини.
 Конкурс пройшов під патронатом Луганської обласної державної адміністрації, за сприяння Управління культури, національностей та релігій. Метою конкурсу є опанування багатства культурної спадщини українських поетів, популяризація аматорського мистецтва та українського народного мистецтва, виявлення та підтримка талановитих виконавців.
            До складу журі обласного конкурсу увійшли  професійні митці в галузі культури і мистецтва, заслужені поети. Конкурсне оцінювання проходило за двома номінаціями та трьома віковими категоріями.  Членам журі було дуже важко обрати переможців, тому що в конкурсі приймали участь дуже талановиті та обдаровані діти та молодь. Всі виступи пройшли на високому рівні та були дуже щирими.
    Виступ Павлової Ангеліни був дуже натхненними, чуттєвим, наповненим любов’ю до свого краю.
            Переможцем конкурсу читців «Наша дума, наша пісня» у номінації    «Вірш українських поетів, сольне виконання» став Безбородов Дені  – І місце.
            Вітаємо наших студентів з вдалими виступами і бажаємо натхнення, наснаги та нових творчих здобутків!
 
    День пам’яті жертв голодомору
   28 листопада відбувся виховний захід до Дня пам’яті жертв голодомору "Голодомор - 1932-1933 років - біль серця всієї України", який підготували студенти груп ОП-ФБС-17 та ІПЗ-17 під керівництвом викладачів Францен Ю.А. та Шокало Г.О.
   Пройдуть роки, минуть десятиліття, а трагедія 1933 року все одно хвилюватиме серця людей. І тих кого вона зачепила своїм чорним крилом, і тих, хто народився після тих страшних років. Вона завжди буде об’єднувати всіх живих одним спогадом, одним сумом, однією надією.   
    День Гідності та Свободи

Було колись в Україні – ревіли гармати.

Було колись – запорожці вміли панувати.

Панували, добували і славу, і волю…

Тарас Шевченко

 

З нашої історії ми бачимо споконвічне прагнення українства до волі та незалежності рідної землі, неньки - України. Здавалось би, доля нарешті подарувала нам унікальну можливість стати незалежною Європейською державою, але історія надала ще один іспит. І знову молодь, студенти, громадяни вийшли на майдан, вибираючи свою гідність. Нація потребує активності, єдності, самопожертви.

З метою вшанування мужності і патріотизму громадян, які постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів України та її європейського вибору,  для студентської молоді було проведено цикл заходів.

19 листопада студенти переглянули документальний фільм «Зима в огні» за сприянням спеціалістів Луганського обласного центру підтримки молодіжних ініціатив та соціальних досліджень.

21 листопада студенти гр. ЕТМ-ХТ-АКТ-18 прийняли участь культурно-мистецькому заході «Україна – територія гідності й свободи» до Дня Гідності та Свободи. Також в рамках проведення заходу студенти ознайомились з виставкою сучасного патріотичного плакату «Україна в серці» Юрія Нерослика, військового 92-ї окремої механізованої бригади. Своїми роботами автор прищеплює любов до Батьківщини, зберігає та доносить до суспільства інформацію про доленосні події в Україні початку ХХІ століття,  розвиває бажання стати гідними громадянами України.

21 листопада студенти відвідали у Луганському обласному академічному українському музично-драматичному театрі концерт, присвячений Дню Гідності та Свободи. Академічний симфонічний оркестр Луганської обласної філармонії віддав належну шану патріотизму й мужності громадянам, які встали на захист національних інтересів нашої держави. Для всіх присутніх артисти виконали Симфонії № 3 Й. Брамса, та Симфонію № 3 та № 7 Л. Бетховена.

Ми впевнені, що немає такого українця, який би не бажав миру і спокою Україні. Без усякого сумніву, мине зовсім небагато часу і про захисників нашої держави писатимуть книги, зніматимуть кінофільми, на прикладах беззавітного служіння рідній Батьківщині, беззаперечного виконання обов’язку – стати на захист кордонів держави, коли в цьому є гостра потреба, – виховуватиметься не одне покоління українців. Бо вони – справжні герої, які показали свій патріотизм, відповідальність, безмежну любов до країни, яку ототожнюють зі своїм рідним краєм, найдорожчими людьми. І саме за це їм наша людська вдячність і низький уклін.

    День студента.
                                                День студента.
  Міжнародний день студента – це день, коли студенти світу відзначають своє головне свято. Разом із усіма навчальними закладами святкували і студенти СХМТ.
 Студпрофкомом і студпарламентом технікуму було проведено день студентського самоврядування - день, коли студенти виконували ролі керівництва та ролі викладачів. Студентів чекав приємний сюрприз!      Викладачами стали студенти – старшокурсники. Не дивлячись на святковий настрій студентів, дублери провели заняття з максимальною серйозністю.
 Під час свята студентів, можливо було зустріти цікавий «Квест» з подарунками, гра «О, щасливчик», безпрограшна лотерея.
 Студенти дуже швидко розкуповували пиріжки, щоб отримати чарівний ґудзик, який звільняє від будь-якого іспиту.
 На святковому концерті заступник директора Шилов А.І привітав студентів з їх святом. Відбулося нагородження кращих в номінаціях, вручення сертифікатів переможцям гри «О, щасливчик». Студенти здивували яскравими номерами: танцями, вокалом, акторською майстерністю.
   День студента завжди асоціюється в нас з молодістю, романтикою, веселощами, то не будемо забувати про це свято і будемо веселитися разом!
      Всеукраїнський радіодиктант національної єдності

«Мова – не тільки засіб спілкування, а й природний резервуар

 інформації про світ, насамперед про свій народ».

 В.Русанівський
    9 листопада  – День української писемності та мови. В цей день Українське радіо проводить щорічну акцію «Всеукраїнський радіодиктант національної єдності».
     Студенти, педагоги та всі небайдужі до зміцнення суспільної ролі української мови долучилися до цієї акції, маючи на меті не тільки перевірити свої знання з української мови, а й виявити бажання говорити нею, показати єдність з усіма, хто шанує і цінує рідне слово.
 
    Перекреслене життя

Серед безлічі хвороб, які увійшли з людством у ХХІ століття найстрашнішою, наймасовішою і найпрогресуючою є СНІД. Проблема профілактики страшної небезпеки стала темою відкритої виховної години та виставки-застереження "Перекреслене життя", яку 7 листопада провели бібліотекарі Сєверодонецької бібліотеки для юнацтва до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом.

Студентам було надано дані статистики про захворювання у світі, розібрано інформацію про шляхи зараженні ВІЛ-інфекцією. На заході обговорювалася важлива інформація про запобіжні заходи та профілактику СНІДу, а разом з тим поговорили про всі можливі ризики зараження. Таким чином, студенти додали до свого багажу знань життєво-важливо інформацію, яка може врятувати їх життя.

    Україна:  історія великого народу
  

З метою вшанування традицій боротьби за незалежність і Соборність України та творців національної державності, 24 жовтня пройшла просвітницька година "Україна: історія великого народу" до 100-річчя подій української революції 1917-1921 років, яку для студентів технікуму провели бібліотекар Сєвєродонецької бібліотеки для юнацтва Забірко Т.М. сумісно з начальником Управління державної реєстрації нормативно-правових актів, правової роботи та правової освіти Головного територіального управління юстиції у Луганській області Жученко О.В.

    День відкритих дверей

За традицією у жовтні місяці в Сєвєродонецькому хіміко-механічному технікумі Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля проходить День відкритих дверей. 19 жовтня наш навчальний заклад відвідали зі своїми батьками майбутні абітурієнти зі шкіл міста Сєвєродонецька та регіону.

Гості отримали вичерпну інформацію про навчальний заклад та роботу студентського самоврядування. Секретар приймальної комісії детально розповів про умови вступу до технікуму. Також, студентами технікуму, була проведена екскурсія по аудиторіям та навчальним кабінетам. Діти та батьки мали можливість побачити виставку-презентацію спеціальностей.

Сподіваємось, що майбутні абітурієнти отримали багато корисної інформації та зацікавились технічною освітою.

Наші двері завжди гостинно відкриті для Вас!   

   СВЯТО ПЕРШОКУРСНИКІВ
  17 жовтня в СХМТ пройшов урочистий обряд посвяти в студенти, в якому взяли участь студенти — першокурсники.
  В залі прозвучали гімн України,  напутні слова директора технікуму, кандидата педагогічних наук, голови ради директорів ВНЗ І-ІІ р.а. Луганської області Жученко Євгена Володимировича, слова присяги, а також привітання і веселі пісні.

    Вітаємо всіх студентів нового набору в нашій дружній
студентській сім'ї!
  І декада тижня загальноосвітньої підготовки.
З 7 по 11 жовтня в технікумі проходила І декада тижня загальноосвітньої підготовки.
    Козацькі розваги
    10 жовтня 2019 року у СХМТ СНУ ім. В. Даля проводився виховний захід «Козацькі розваги» присвячені Дню Захисника Вітчизни та Дню Козацтва. В заході приймали участь збірна команда техніко - економічного відділення та збірна команда відділення комп’ютерної техніки.

Вітаємо з перемогою, бажаємо успіхів!!!!!!

 Дякуємо за організацію та проведення заходу циклову комісію Фізичної культури і спорту та Студпрофком.

  День працівників  освіти
   4 жовтня  в СХМТ СНУ ім. В. Даля  напередодні свята Дня працівників  освіти в актовій залі технікуму відбувся святковий концерт .
  З професійним святом педагогів щиро і тепло привітав директор технікуму Жученко Євген Володимирович. Це прекрасна нагода подякувати викладачам за невтомну працю і безмежне терпіння.
  Від імені всього студентства технікуму з найщирішими словами вдячності своїм викладачам, до педагогічного колективу звернувся представник студентського парламенту з відео подарунком.
 На святковому концерті лунали пісні, вірші. Студенти підкорили зал запальними танцями.
  І все це було присвячено найкращим, чудовим людям, тим, хто веде студентів у світ науки, супроводжує під час дорослішання, виховує їх гідними людьми.
  Шановні освітяни нехай ваше життя стелиться барвистим рушником здоров’я, оптимізму та успіхів, достатку і щастя!            
 
 
  Бібліотечний урок «Перервана пісня»
 
    З метою збереження історичної пам’яті, звичаїв, мовних, культурних та побутових традицій однієї з етнічних груп населення Луганщини - лемків-українців, депортованих з території Польщі, 27 вересня у технікумі було проведено бібліотечний урок «Перервана пісня».
   Студенти познайомилися з трагічними сторінками в історії лемків, пов’язаними з примусовим виселенням українців з Лемківщини, Надсяння, Холмщини, Південного Підляшшя, Любачівщини, Західної Бойківщини у 1944 – 1951 роках. До уваги студентів були представлені документи, що зберігалися в сім’ях лемків з часу депортації; народні лемківські костюми та ужитково-побутові предмети, які були передані лемками Новоайдарщини до краєзнавчого музею.
    У Луганську область до вересня 1945 року, було примусово переміщено 8729 сімей. За минулі десятиліття, лемки-українці, тепер наші земляки-луганчани, своєю працею творили історію Луганщини, невід’ємної частини нашої рідної України.
 
   «Права людини та механізми їх захисту»
 

   Співробітники Відділу регіонального представництва Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Донецькій та Луганській областях Ольга Нікітіна та Олександр Дворнік провели лекцію для студентів Сєвєродонецького хіміко-механічного технікуму на тему «Права людини та механізми їх захисту».

   З метою підвищення правової обізнаності про права і свободи людини і громадянина зі студентською молоддю обговорили поняття прав і свобод людини та їх класифікацію, визначили співвідношення утвердження, забезпечення, реалізації прав і свобод людини та громадянина.

  Також розглянули міжнародні органи як суб’єкти механізму забезпечення прав і свобод людини, особливості застосування міжнародно-правових норм щодо забезпечення прав в Україні та основні міжнародні документи з прав людини.

  Під час лекції зосередилися на регіональних системах забезпечення прав і свобод людини, зокрема діяльності Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та представництв Омбудсмана в регіонах.

 
  «Сторінками партизанської слави»
 
  До Дня партизанської слави 19 вересня в технікумі пройшов історичний рейд «Сторінками партизанської слави» про партизанський рух на Луганщині.
  День партизанської слави було засновано у 2001 році завдяки указу Президента України. Це торжество було створено заради підтримки ветеранів війни та з метою всенародного вшанування подвигу партизанів і підпільників у період Другої світової війни, а також у пам'ять про них.
 Варто трохи заглибитись в історію, щоб зрозуміти, наскільки День партизанської слави України важливий для нашої країни. Під час війни 1941-45 рр., на території нашої країни налічувалося більше 1 мільйона людей, які були учасниками партизанського руху. Всі вони входили більше, ніж у 6200 партизанських загонів, і наносили дуже болючі удари військам ворога.
 Все це показує, наскільки важливе дня нас таке свято, як День партизанської слави України.
 Бібліотека технікуму до Дня партизанської слави підготувала фотовиставку «Україна – земля героїчного народу».
     
 Фотовиставка «НКС, як інструмент у досягненні миру та побудові злагоди».
   

В українському суспільстві все помітнішим стає поглиблення інтересу до історичного минулого, виявлення та дослідження сторінок національних традицій. У низці країн країн-учасниць Конвенції ЮНЕСКО «Про охорону нематеріальної культурної спадщини», таких як Іспанія, Колумбія, Італія, Нідерланди, Франція, а сьогодні – і в Україні – зберегти історію та багатство традиційної культури, а також передати їх наступному поколінню є одним із основних завдань сучасності.

Прагнучи сприяти розвитку культурного співробітництва з іншими країнами, з огляду на важливість формування позитивного іміджу України у світі, 16 вересня у Сєвєродонецькій галереї мистецтв відбувся перший етап реалізації освітньої програми, за підтримки Українського культурного фонду. До цього заходу були запрошені й студентки техніко-економічного відділення нашого технікуму. Спікерами виступили:

Олександр Буценко - директор Центру розвитку «Демократія через культуру», член глобальної мережі фасилітаторів ЮНЕСКО з питань нематеріальної культурної спадщини, консультант Комітету Верховної Ради України з питань культури, експерт Ради Європи з питань культурної політики, член Європейського парламенту культури, ініціатор і координатор міжнародних проектів у сфері культурної політики та місцевого розвитку (м. Київ).

Валентина Дем’ян - заступник директора Центру розвитку «Демократія через культуру», експерт з питань культурної політики, координатор інформаційно-комунікаційного центру проекту Європейської асоціації фестивалів/ЄС – ЕFFЕ Хаб в Україні (м. Київ).

Учасники заходу відвідали фотовиставку «НКС, як інструмент у досягненні миру та побудові злагоди». Фотовиставка розкриває практику країн – Колумбії та України - саме ці практики номінуються на внесення до списків ЮНЕСКО, як кращі практики подолання конфліктів, об’єднання громади, формування злагоди та миру за допомогою НКС.

На основі фотовиставки буде видано міжнародний буклет «Охорона традиційних ремесел та мистецтв як запорука миру», який буде затверджено в Колумбії у роботі сесії Генеральної асамблеї держав-учасниць Конвенції ЮНЕСКО. До буклету потрапила й така українська практика, як писанкарство, що знаходиться у списку світової спадщини ЮНЕСКО. Писанкарство на Луганщині має давнє коріння. Ця традиція і мистецтво об’єднують людей різного походження, різних національностей, різного віку. Зараз воно особливо популярне серед молоді. Студенти технікуму неодноразово приймали участь у майстер-класах з писанкарства, який проводила народна майстриня Луганщини Лариса Лисицька, де мали змогу власноруч виготовити писанки. Світлині писанок наших студенток теж потрапили до міжнародного буклету і будуть представлені на виставці в Колумбії. 

Вітаємо, дівчата!

   
  Перше засідання предметного гуртку економічного спрямування «OPEN ECONOMY»
 
   12 вересня   відбулося перше засідання предметного гуртку економічного спрямування «OPEN ECONOMY», основу якого складають студенти групи ОП-ФБС-17 техніко-економічного відділення. У планах юних науковців на рік – дослідницька робота за обраною тематикою, підготовка до наукових конференцій та вивчення основ бізнес-моделювання з використанням програми «Project Expert».
   
  Вступний інструктаж
 

   05 вересня 2019 року під час виховної години зі студентами першокурсниками було проведено вступний інструктаж. Молодь ознайомилась з правилами внутрішнього розпорядку технікуму, з правилами безпеки під час навчального процесу та у побуті, заходами при надзвичайних ситуаціях, діями при пожежі та евакуації, основами першої долікарської допомоги.

 
  29 серпня
   
     

30 серпня 2019 року студенти старших курсів СХМТ яскравою концертною програмою зустріли  першокурсників із різних куточків Луганщини.

По завершенню урочистої частини студентам І курсу було надано інформацію щодо основних положень діяльності технікуму і запрошено до нової освітньої родини СХМТ.

 
    2 вересня
   
  2 вересня першокурсники СХМТ разом зі студентами СНУ ім. В. Даля були присутні на площі Перемоги де їх привітала ректорка університету Поркуян О.В., побажала доброго настрою, успіхів у навчанні, студентського оптимізму, дружби, єдності.
   
 

СЄЄРОДОНЕЦЬКИЙ ХІМІКО-МЕХАНІЧНИЙ ТЕХНІКУМ

ho - безкоштовний хостинг!