НОВИНИ                      Сєвєродонецький хіміко-механічний технікум Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля
  • new3
  • new4
  • new5
  • new6
  • new7
  • new2
/
Головна
 
2017 рік
Вітаємо з успішним захистом дисертації !

Профспілковий комітет
 
Сєвєродонецького хіміко-механічного технікуму
 Східноукраїнського національного університету
 імені Володимира Даля

 
поздоровляє директора
  Жученка Євгена Володимировича

 з успішним захистом дисертації на здобуття наукового ступеня
 кандидата педагогічних наук (доктора філософії).

Бажаємо творчого натхнення, 
успіхів в роботі та науковій діяльності!
 
Молодий Дід Мороз   

 У грудні 2017 року студенти Сєвєродонецького хіміко-механічного технікуму Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля прийняли участь у традиційній міській акції «Молодий Дід Мороз».
  За ініціативи відділу молоді та спорту Сєвєродонецької міської ради, активні юнаки та дівчата, одягнувши яскраві костюми, спорядившись подарунками, відвідали маленьких дітей напередодні Нового року.


                                                                                                                                                                                                                         Спорт   
      Збірна команда СХМТ приймала участь у змаганнях першість міста серед учбової молоді з настільного тенісу. Наша команда посіла 2 місце серед юнаків
Горобцов Ростислав гр. ТР-17
Реверчук Віталій гр. ІПЗ-16
Тренер команди Шевцова Т.М.

    Вітаємо нашу збірну команду та бажаємо нашим спортсменам успіхів
 та перемог!!!!!!!!!!!
Пройшов чемпіонат СХМТ з настільного тенісу серед студентів.
1 місце розділили студенти:
Горобцов Ротислав гр. ТР-17
Реверчук Віталій гр. ІПЗ-16
2 місце Сирик Артем гр. АТ-16
3 місце Бурлуцький Олексій гр.ОПФБС-16
Організатор змагань керівник фізичного виховання Шевцова Т.М.
 Суддя змагань Букреєв Ю.М.
              Вітаємо наших переможців та призерів змагань!!!!!!!!!!
Світ професій: мій вибір – мій успіх  
 29 листопада 2017 року Сєвєродонецьким міським центром зайнятості для випускників шкіл, ПТНЗ та ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації було проведено фестиваль КВК «Світ професій: мій вибір – мій успіх».


 У конкурсі кмітливих та винахідливих взяли участь і студенти групи ОП-ФБС-16 під керівництвом Колеснікової В.В. Вони цікаво в яскравій формі розповіли про 10 професій, які можна отримати в технікумі та прорекламували саме ту спеціальність, яку обрали особисто: «Облік і оподаткування» та «Фінанси, банківська справа та страхування».
  Школярам було дуже цікаво, вони не тільки розважилися¸ але й отримали корисну інформацію про професії, які можна отримати під час навчання в СХМТ.
Тесла та машина на космічній енергії   
  23 листопада у Сєвєродонецькій міській бібліотеці студенти гр. АТ-17 разом з викладачем фізики Стась Т.О. відвідали презентацію першої україномовної книги про Ніколу Теслу "Тесла та машина на космічній енергії" Луки Новеллі. Книга видана в рамках благодійного проекту Лакі Букс, заснованого благодійним фондом "Я Майбутнє України" та ІТ-компанією "Lucky Lаbs". В рамках цього проекту видається та безкоштовно поширюється україномовна науково-популярна література для молоді.
   На зустрічі була присутня радник міського голови Бойкова К.В. У ході презентації книги представники проекту розповіли про розвиток технологій і вплив науки на професійну діяльність. Зустріч була дуже цікавою та пізнавальною. Зацікавлені учасники, переможці вікторини, яку провели представники проекту, отримали у подарунок книги.
Голодомор 1932-1933 років
  23 листопада відбувся виховний захід для студентів першого та другого курсу присвячений 85-й роковині Голодомору 1932-1933 років в Україні.
Викладачі Стрижкова Л.В. ,  Вартанова О.В. та студенти групи ХТ-ГМБ-16 та ФН-БО-16  підготували мультимедійну презентацію де були висвітлені та   вшановані трагічні події, пов’язані із геноцидом українського народу. Трагічну правду злодіяння проти людства багато років приховували. Але українці зберегли свою історичну пам'ять, пройшовши  одне з найбільш складних випробувань, одне з найбільш трагічних сторінок своєї та світової історії. Саме розповсюдження правди про ці трагічні сторінки історії є запорукою  не повторення подібної масштабної трагедії
  Нікого не оставили байдужим  доповіді студентів. Пам'ять жертвам Голодомору, вшанували хвилиною мовчання.
День Гідності та Свободи  
  21 листопада Україна відзначає День Гідності та Свободи, що об’єднав дві знакові події у новітній історії країни – Помаранчеву революцію 2004р. та Революцію Гідності 2013р. Свято встановлено Указом Президента України Петра Порошенка від 13 листопада 2014р. З нагоди святкування в Сєвєродонецькому хіміко-механічному технікумі 21 листопада була проведена лінійка-реквієм, метою якої є віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору.
Моя Україна вільна держава!  
 17 листопада студенти гр. ЕК-16 в рамках патріотичного та морально-естетичного виховання молоді прийняли участь культурно-мистецькому інтерактивному заході «Моя Україна вільна держава!» до Дня Гідності та Свободи. Ініціативна та наповнена патріотизму молодь активно долучилась до діалогу. Наприкінці зустрічі студенти з задоволенням прийняли участь в акції «Я гідний громадянин своєї держави».
  Також в рамках проведення заходу студенти ознайомились з виставкою патріотичного плакату «Україна в серці» Юрія Нерослика, військового 92-ї окремої механізованої бригади. На виставці представлено 20 плакатів патріотичного напрямку, які змушують глядача замислитись над темою єдності, патріотизму, сили духу та міцності українського народу.
СТУДЕНТСЬКЕ СВЯТО  
ДЕНЬ СТУДЕНТА!
            
Сьогодні свято у студентів технікуму
 День студентського самоврядування.
         З ранку о 9.30 в конференц-залі пройшла урочиста передача повноважень дирекції технікуму – студентській адміністрації. Директор технікуму Жученко Євген Володимирович вручає папку з інструкцією по роботі  директору студентської адміністрації - Бєляєву Олександру, а також прикріплює бейджик на груди.
         Студентську адміністрацію поповнює гідне студентство – це Сидоренко Вікторія – заст. директора з навчально – виховної роботи, Гусаренко Кирил – заст. директора з навчальної роботи, Тітова Дар’я  - завідувач техніко – економічним відділенням, Голіус Роман – завідувач відділенням комп’ютерної техніки.

       І ось вже адміністрація в дії: проводиться адмінарада, вирішуються поточні питання, готуються пропозиції та побажання від студентської адміністрації,  поздоровлення студентів зі святом, тощо.
       У вестибулі на великій перерві відбудеться гра «О, щасливчик!» ( де студенту, якому трапляється пиріжок з ґудзиком, одержує «Сертифікат», згідно якому його буде звільнено від здачі екзамену у зимову сесію), вікторина «Люби і знай свій технікум», безпрограшна лотерея, конкурс   юмористичного студентського малюнка та Квест на тему: «Піди туди – не знаю куди, найди те – не знаю яке».
     І ось вже завершується свято. В читальному залі директор технікуму Жученко Є.В. нагороджує грамотами та грошовою премією кращих студентів, вручає «студентам – щасливчикам» - сертифікати, нагороджує переможців в квесті солодкими призами, а також переможців вікторини.
     Студенти підготували гарний концерт, де поряд зі старшокурсниками виступили з авторськими піснями  і  віршами, КВНовськими  СТЕМами – студенти першокурсники.          
 
  «Свято двору»   

  Щирі емоції, веселі ігри, призи та дитячий сміх супроводжували захід «Свято двору», який провели студенти Сєвєродонецького хіміко-механічного технікуму 11 листопада 2017 року в рамках волонтерської діяльності.  На дитячому майданчику, що знаходиться біля будинку проспект Гвардійський, 6 б. Діти були задоволені та брали активну участь в іграх та естафетах, які пропонували наші студенти-волонтери. 

Далі буде …

Всеукраїнський диктант національної єдності   
   З метою популяризації української мови, консолідації українського суспільства та виховання національно-патріотичної свідомості у молоді, студенти СХМТ СНУ ім. В. Даля долучилися до написання Всеукраїнського диктанту національної єдності.
   Разом із небайдужими до рідної мови  викладачами та працівниками технікуму із зацікавленістю вслухалися у слова відомого в Україні мовознавця Олександра Авраменка. Звичайні, здавалося б, прості фрази… А скільки в них життєвої земної мудрості.
    Мова – то не просто слова та звуки. Це – голос народу. Втрата мови веде до зникнення самої нації, тому наш народ протягом віків вів і веде боротьбу за її збереження.
 
Урочисті заходи до Дня української писемності й мови  
 
  9 листопада в Сєвєродонецькому хіміко-механічному технікумі відбулися урочисті заходи до Дня української писемності й мови та з нагоди відкриття XVIII Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика.
    В читальному залі бібліотеки відбувся виховний захід «Збережемо наш скарб – рідну мову», де студенти мали змогу перевірити свої знання народного фольклору, пригадати витоки української писемності та насолодитися чудовими віршами й піснями, присвяченими рідній мові.
В цей день студенти долучилися до написання XVII Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності.
    У холі технікуму відбулася виставка стінівок з нагоди свята.
«Інтелектуальний марафон»  
    2 листопада в технікумі традиційно пройшла гра ерудитів «Інтелектуальний марафон». У грі брали участь студенти III-го курсу. Відповідали на запитання, які повинні показати їх широкий світогляд і знання географії, медицини, музики, літератури, суспільних наук тощо. І наші студенти успішно впоралися зі своїми завданнями.
    В ювілей 55-річчя СХМТ дуже приємно було чути гарні відповіді на вікторину «Люби і знай свій рідний технікум».
    Переможцями «Інтелектуального марафону» стали:
        I місце – група ФН/БО-15 (Хомік Маргарита, Харьківська Марія)
       II місце – група ОХЗ-15 (Бондаренко Ілля, Назаров Дмитро)
      III місце – група ЕО-15 (Сердечний Артем, Назарько Денис)

         Усі переможці отримали солодкі призи – цукерки.
Концерт японського піаніста-віртуоза Темпея Накамури 

31 жовтня в рамках мистецько-естетичного виховання студенти та викладачі  технікуму відвідали у Сєвєродонецькому обласному музичному училищі імені С.С. Прокоф’єва відбувся концерт японського піаніста-віртуоза Темпея Накамури.
     Темпей Накамура вважається одним із найяскравіших композиторів та виконавців Японії. Його радо зустрічають у США, країнах Бенілюксу, Італії, Іспанії, Португалії, Австрії та Словаччині., у тому числі і в Україні. Почесний гість і Повноважний Посол пан Шігекі Сумі відкрив виступ японського піаніста-віртуоза і привітав мешканців та гостей міста.
   Відкриттям концерту стала українська композиція «Ніч яка місячна» (муз. М. Лисенко) у виконанні піаніста–віртуоза та оркестру Академічного симфонічного оркестру Луганської обласної філармонії. Програма пана Накамури включала як відомі композиції найпопулярніших класичних композиторів, так і власні композиції.
   Вражений гостинністю, окрім основної програми, пан Накамура виконав композицію-імпровізацію написану на тему подій на Сході України. «У мене багато друзів-українців і я дуже переживав, коли у 2014-му році дізнався про події на Україні та щоб виразити свої почуття до цього я написав цю композицію», - зазначив пан Накамура.
   Виступ музичного віртуоза був частиною заходів, присвячених святкуванню 25-тої річниці встановлення дипломатичних відносин між Україною та Японією, як і висадження дерев сакур та проведення чайної церемонії у місті Сєвєродонецьку.
   Виступ піаніста - віртуоза супроводжувався гучними оваціями та криками «Браво!». 

Чемпіонат міста серед учнівської молоді з міні футболу   
Збірна команда  СХМТ приймала участь у змаганнях
Чемпіонат міста серед учнівської молоді з міні футболу ,
 який проводився КДЮСШ № 3 «Олімпія». Наша команда зайняла 2 місце.

Состав команди:
1.Стешенко Роман гр ЕТМ- 16( капітан)
2. Стешенко Владислав гр  ЕТМ-16
3. Бірючинський Олександр гр. АТ-16
4.Бриль Денис гр. АТ-16
5.Лєснов Данило гр АТ-16
6. Кондратенко Богдан гр. АТ-16
7.Лісечко Денис гр. ІПЗ- 16
8. Фригін Данило гр. ЕПА-15
9. Матвієеко Микита гр. АТ-17
10.Сирик Артем гр. АТ-17
11.Височин Михайло гр. ПР-15
12. Реуцький Єгор гр. ПР-15

Тренер команди Шевцова Т.М.
Вітаємо нашу збірну команду і бажаємо успіхів!!!!!!!
Студентський метрополітен  
  25 жовтня 2017 р. серед студентських груп другого курсу СХМТ було проведено щорічний навчально-виховний захід «Студентський метрополітен», метою якого є розвиток навичок сумісної роботи у команді, почуття відповідальності, взаємодопомоги та ерудиції студентів.
 При проходженні різних станцій умовного метрополітену учасники мали можливість примінити отримані знання та вміння, придбані при вивченні загальних і спеціальних дисциплін.
  Групи - учасники, які посіли призові місця отримали грамоти та призи.
Благоустрій нашого міста  
 Студенти нашого технікуму завжди з великим натхненням та завзятістю приймають участь в благоустрою нашого рідного міста. Так і цієї осені вони відгукнулись на запрошення волонтерських організацій міста прийняти участь у висаджуванні молодих ростків дуба та розбудові парку по вулиці  Космонавтів. В цьому прийняли участь групи ОРА-14 та ЕК-16. Пройдуть роки,виростуть молоді деревця, мешканці міста будуть насолоджуватися відпочинком в парку, а дуби тихо будуть навіювати спогади про студентськумолодість...
Рік Японії в Україні. Виставка японської фотографії. 
   20 жовтня в рамках проведення 2017 року Японії в Україні, студенти групи ЕК-16 відвідали мобільну виставку японської фотографії. На представлених фото відображені фрагменти культури, суспільства, природи Японії. У світлинах чудово простежується поєднання традиційних елементів і особливостей сучасного японського суспільства водночас. Протягом року за підтримки уряду Японії на Луганщині було відновлено багато об’єктів інфраструктури, що також знайшло широке відображення на виставці.
   Фотовиставка організована за підтримки посольства Японії в Україні та Програми розвитку ООН. У Сєвєродонецьку вона працювала з 17 до 20 жовтня, після чого переміщуватиметься районами та містами Луганщини.
  Цей культурний захід сприяє не тільки морально-естетичному розвиту студентів, ще й зближенню українського та японського народів, зміцненню міждержавної співпраці.
День Українського козацтва  
14 жовтня  День Українського козацтва
 Кожен в Україні чув про козаків. Про них написано багато наукових книжок і художніх творів, знято фільмів. Про козацький рід і його ватажків говориться в урочистій пісні нашої держави — гімні України. Козаків можна побачити на парадах українського війська, їх зображення є на українських грошах та поштових марках. А про малого хлопця і дорослого парубка, що вміє відстояти свою честь і захистить слабшого, старого, жінку, у нас кажуть: справжній козак. Козак в уявленні українця — це звитяжний воїн, що не розлучається з шаблею, захисник Вітчизни, оборонець прав, віри, звичаїв та гідності кожного, хто живе під небом України.
відео
   Екскурсії  студентів СХМТ на СНВО «Импульс»  
Екскурсії
студентів СХМТ на СНВО «Импульс» під час проходження навчальних практик   

     Вже доброю традицією стало відвідування студентами технікуму СНВО «Импульс».  Екскурсії проводять викладачі , які проводять навчальні електромонтажну та радіомонтажну практики в групах відділення комп’ютерної техніки. Ось і в цьому навчальному році наші студенти уже вдруге  відвідали цей науково-виробничий центр нашої Держави. 11 жовтня група ЕК-16 з викладачем Кармановим М.І. ознайомлювалася з сучасним технологічним обладнанням та процесами виробництва. Студенти побували на дільницях: слюсарно-механічній, електрохімічних та лакофарбових покриттів, монтажу та налагоджування, а також налагоджувальному полігоні та випробувальному центрі, музеї підприємства. Адміністрація та фахівці СНВО «Импульс»  з великою увагою та відповідальністю приймають групи та проводять екскурсії, за що ми висловлюємо їм велике спасибі та сподіваємось на подальше співробітництво.
більш детальніше...
 Тиждень циклової комісії суспільно-філологічних дисциплін  
З 9 по 13 жовтня в технікумі проходив тиждень циклової комісії суспільно-філологічних дисциплін.

    9 жовтня викладач Огданська О.С. в гр. ЕК-17 провела інформаційну годину «Пам’яті репресованих присвячується…», де у формі мультимедійної презентації були висвітлені питання Великого терору  - масові політичні репресії 1937-1938 років.
     З метою розвитку естетичного смаку та ознайомленням з роботами талановитих майстрів образотворчого мистецтва сучасності, студенти гр. ТР-АКТ-16 10 жовтня разом з викладачем культурології Лебедєвою Н.Ю. відвідали в Галереї мистецтв Всеукраїнський культурно-мистецький проект «Мальовнича Україна». Понад двохсот художніх творів, які побачили студенти, засвідчили високий рівень творчої майстерності художників з усіх куточків Луганщини та Донеччини.
  10 жовтня викладач Огданська О.С. в гр. ОП-ФБС-17 провела тематичне заняття «День пам’яті жертв геноциду», де були вшановані трагічні події, пов’язані із геноцидом кримськотатарського народу. Студентів примусив замислитись перегляд фільму, присвяченого трагічним подіям в історії кримськотатарського народу «Історія одного народу. Хайтарма».
Нікого не оставила байдужим у гр. АТ-17 екскурсія до Музею бойової слави, яку провела 11 жовтня викладач історії Дятлова З.В. до Дня визволення України. Пам'ять бійців, які віддали своє життя за визволення України, вшанували хвилиною мовчання.
більш детальніше...
  Мальовнича Україна  
 10 жовтня студенти групи ТР-АКТ-16 разом з викладачем культурології Лебедєвою Н.Ю. відвідали в Галереї мистецтв Всеукраїнський культурно-мистецький проект «Мальовнича Україна», який належить до знакових мистецьких акцій Національної спілки художників України.

   Попри участі художників зі всієї України, гідно презентували творчий доробок митці Луганщини  та Донеччини – В. Дементьєв (Артемівськ), В. Скубак і К. Могилевський (Луганськ), О. Македонсьий (Донецьк), Б. Романов та М. Курбатов (Сєвєродонецьк), О.Тєлушкіна (Лисичанськ), В. Кравченко (Новоайдар), С. Бондар (Рубіжне).

   Портрети, пейзажи, натюрморти,тематичні картини, графічні аркуші, екслібрис – з усім цим мистецьким розмаїттям ознайомились студенти. Гарним подарунком для шанувальників українського образотворчого мистецтва став альбом «Мальовнича Україна», який дає змогу познайомитись з творчістю кращих представників національного мистецтва, сприятиме морально-естетичному розвитку студентів.
Науково-практична конференція «Логістичне управління та безпека руху на транспорті»  
  5-7 жовтня 2017 р. на базі Лиманського центру професійного розвитку персоналу «Донецька залізниця» ПАТ «Укрзалізниця» проводилась науково-практична конференція «Логістичне управління та безпека руху на транспорті», де прийняли участь студенти гр. ОРА-14 Гусаренко К. та   Антоневич В. (науковий керівник – Кузьменко Є.А., Шилов О.І.).
  Підсумки конференції були підведені відразу ж після закінчення засідань. Всі доповідачі отримали сертифікати участі. У той же день відбулося нагородження лауреатів. Гусаренко К. та Антоневич В. були нагороджені грамотою за кращу доповідь і плідну роботу у конференції.
   Також було складено акт про впровадження результатів науково-дослідної роботи Гусаренко К. та  Антонєвіча В. «Загальна інформація по підшипникам. Роль підшипників у машинобудуванні. Економічне порівняння.» та  про те, що при написання рекомендацій НПК були використані пропозиції наших студентів.
Інтерес в учасників конференції викликали ознайомчі екскурсії на виробництво. Цього року вони відвідали вузлову позакласну сортувальну станцію «Лиман» регіональної філії «Донецька залізниця» ПАТ «Укрзалізниця».
День працівників освіти.
29 вересня 2017 року пройшло урочисте нагородження викладачів та робітників технікуму з нагоди
Дня працівників освіти.
НАКАЗ

29 вересня 2017 року   м. Сєвєродонецьк    № 142

Про нагородження  з нагоди святкування Дня працівників освіти     

 

ОГОЛОСИТИ:

          
1. Подяку Міністерства освіти і науки України за багаторічну сумлінну працю, вагомий особистий внесок у підготовку кваліфікованих спеціалістів та плідну педагогічну діяльність:

- Дворнік Ірині Леонідівні – заступнику директора з навчально-виховної роботи;      

- Півоваровій Світлані Олександрівні – завідувачу техніко-економічного відділення.

2. Наказ Луганської обласної державної адміністрації  Департаменту  освіти і науки від 05.09.2017 року № 610 с.к «Про нагородження» нагородити Почесною Грамотою за високий професіоналізм, сумлінну працю, вагомий особистий внесок у розвиток освіти регіону та досягнуті успіхи у справі навчання і виховання  підростаючого покоління наступних працівників технікуму:

- Жученка Євгена Володимировича – директора

- Гавриленка Володимира Анатолійовича – викладача;

- Журавльову Світлану Іллівну – завідувача бібліотекою;

- Заболоцьких Тетяну Іванівну – завідувача навчально-методичним кабінетом;

- Колеснікову Вікторію Вікторівну – викладача;

- Сап`янову Олену Олександрівну – викладача.

 3. Радою директорів ВНЗ 1-11 р.а. Луганської області нагородити Дипломом 1 ступеня лауреатів обласного конкурсу-огляду електронних проектів краєзнавства напряму «Єдина і сильна» в номінації «Краєзнавча презентація»:

- Обозну Анастасію Іванівну – викладача;

- Зінченко(Калину) Ларису Анатоліївну – викладача.

  
Керуючись Положенням Сєвєродонецького хіміко-механічного технікуму Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля від 25.02.2005 року,  з  метою визначення об’єктивної оцінки особистих заслуг, високих моральних якостей,  професіоналізму працівників з нагоди святкування Дня працівників освіти 

 
НАКАЗУЮ:

 1. Нагородити Грамотою технікуму за високий професіоналізм, досягнуті успіхи у справі  навчання і виховання студентської молоді та з нагоди Дня працівників освіти  наступних працівників:

- Кузьменка Євгена Анатолійовича – завідувача НВМ;

- Калину Ларису Анатоліївну – викладача;

- Стась Тамару Олександрівну – викладача;

- Охріменко Ольгу Дмитрівну – викладача;

- Токар Наталію Володимирівну – викладача;

- Стрижкову Ларису Володимирівну - викладача;

- Новікову Аллу Миколаївну - викладача;

 

2. Нагородити Грамотою технікуму за високий професіоналізм, сумлінну  працю з нагоди Дня працівників освіти наступних працівників:

- Савіну Ларису Петрівну – заступника головного бухгалтера;

- Зеленську Ольгу Володимирівну – бухгалтера;

- Руденко Алевтину Анатоліївну – соціального педагога;

- Сімєон Вікторію Вікторівну – старшого інспектора з кадрів;

- Назарову Олену Юріївну – секретаря навчальної частини;

- Рудніченко Ірину Віталіївну – секретар-друкарку;

- Антонову Оксану Сергіївну – робітника з комплексного обслуговування й  ремонту будинків;

- Вострову Ольгу Юріївну – робітника з комплексного обслуговування й ремонту будинків;

- Кислого Володимира Романовича – столяра;

- Котова Валентина Миколайовича – електромонтера з обслуговування та ремонту електроустаткування;

- Хорольську Ніну Адамівну – прибиральника службових приміщень;     

- Пасічник Лідію Вікторівну – прибиральника службових приміщень;              

- Книш Валентину Миколаївну - прибиральника службових приміщень;

- Каменецьку Лідію Платонівну – прибиральника службових приміщень;


Директор технікуму        Є.В. Жученко

  Педагогів привітав з прийдешнім святом голова Ради директорів ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації  Луганської області, директор СХМТ СНУ ім. В. Даля Жученко Євген Володимирович.
   Ваша праця є запорукою морального та інтелектуального зростання підростаючого покоління.
      Нехай Ваша щоденна самовіддана праця примножить  добро у світі, буде легкою і радісною  від щирої любові до студентів та колег, повниться світлою вірою у свої сили.
   Вітаючи зі святом, від щирого серця бажаю Вам, дорогі колеги, міцного здоров’я на довгі літа, щастя, благополуччя, невичерпної наснаги, незгасимої енергії, нових здобутків та перемог!

ПОСВЯТА В СТУДЕНТИ.

                 28 вересня в технікумі традиційно відбулася посвята в студенти груп першого курсу.
         Директор технікуму Жученко Євген Володимирович привітав першокурсників із початком студентського життя та побажав успіхів у навчанні.
         Цей захід є традиційним у СХМТ і відбувається щороку. Однак кожного року він дивує винахідливістю та творчим підходом студентів - першокурсників.
         Кожна група своїм виступом рекламує власну професію, доводить її значущість та важливість для держави. Важливою умовою для конкурсу  - презентації є неординарність та жартівлива тональність.        
         Ось на сцені виступають хіміки – технологи. Вони алхіміки і виготовляють золото. І чого тільки вони не поклали до свого казана, щоб отримати золоті злитки. А механіки відтворили «перпетум мобіле» - вічний двигун - і за цей винахід всесвітнього значення їх нагороджують Нобелівською Премією. А ось група АКТ – 17 вирішила показати як цар – батько схиляє до професії своїх синів, і як царевичі в решті - решт приходять до вибору улюбленої спеціальності. Оригінально виступили фінансисти і бухгалтери – вони вже начебто і директори банків, і борються за стабільність національної валюти,  долаючи усі перешкоди на своєму шляху. Автомеханіки й електрики порадували сценками, піснями, авторськими віршами.

         Так, дійсно, кожна професія гарна, коли ти любиш її і творчо підходиш до своєї роботи.

                                                                                                                                                                       28.09.2017р.           Шлейн Є.

Спорт  

В нашому учбовому закладі був проведений Всеукраїнський Олімпійський тиждень та Олімпійський урок.

Викладачі фізичного виховання провели наступні заходи: дружня зустріч між збірними командами СХМТ та ВПУ 92 з волейболу.

Чемпіонат СХМТ з міні – футболу серед 2 – 4 курсів. Участь в змаганнях приймало 10 команд, в упорній боротьбі перемогу здобула команда гр. ЕТМ -16 , 2 місце зайняла гр. ОРА -14, 3 місце зайняла гр. ЕПА-ЕАС -1

Вітаємо наших переможців та призерів!

Тиждень пожежної безпеки  
27 вересня підведено підсумки проведення тижня пожежної безпеки!

1. Протягом тижня проводились перевірки дотримання вимог техногенної та пожежної безпеки, стану евакуаційних шляхів та виходів. Також були застосовані міри з покращення їх утримання.
2. Для студентів, викладачів та робітників технікуму проводились позапланові інструктажі (навчання) з наступних питань:
 - виконання вимог техногенної і пожежної безпеки при надзвичайних ситуаціях;
 -   правила дій при пожежі;
 -   правила дій при евакуації;
 - правила користуванням вогнегасниками та засобами індивідуального захисту (протигаз).

3. Серед студентів технікуму 26.09.17р. було проведено конкурс на тему «Перша долікарська допомога при порятунку постраждалих при пожежі», незалежним експертом (суддею конкурсу)– викладачем технікуму з БЖД та охорони праці Мірошниченко А.А. було визначено переможців:
 - 1 місце та звання «Магістри зі спасіння» надано групі ОРА-14  четвертого курсу техніко-економічного відділення.
 - 2 місце та звання «Спеціалісти зі спасіння» надано групі ФН-15 третього курсу техніко-економічного відділення.
 - 3 місце та звання «Помічники зі спасіння» надано групі   ЕТМ-17 першого курсу відділення комп’ютерної техніки.
4. Студенти 1-4 курсу кожної групи підготували плакати для конкурсу «Найкращий плакат з пожежної безпеки». Переможцями визнано групу ХТ-ГМБ-17 першого курсу техніко-економічного відділення та присвоєно звання «Знавці пожежної безпеки». Також проявили себе групи відділення комп’ютерної техніки: ТР-16 (другий курс), ЕК-16 (третій курс), ВОТ-15 (третій курс), ЕТМ-16 (другий курс), ПР-15 (третій курс) та техніко-економічного відділення: ФН-БО-15 (третій курс ), ХТ-16 (другий курс), ОРА-15 (третій курс), ОХЗ-15 (третій курс). За це їм оголошена подяка.
5. Протягом тижня усі бажаючі (студенти, викладачі, працівники) мали змогу надати свої побажання та рекомендації з покращення стану пожежної безпеки у закладі в спеціально встановлену «Скриньку побажань з пожежної безпеки». Кожне з них буде розглянуте пожежно-технічною комісією протягом  наступного тижня та застосовані дії до впровадження пропозицій згідно законодавства.
6. 27 вересня проведена учбова евакуація, де всі учасники учбового процесу організовано проявили свої знання в тренуванні на наочному прикладі.

7. 27 вересня проведені об’єктові тренування з техногенної безпеки. Надзвичайною ситуацією організована пожежа між лабораторним корпусом та волейбольним майданчиком.

Надзвичайно швидкі дії Добровільної пожежної дружини ліквідували пожежу за 15 хвилин. До гасіння були задіяні студенти груп ОХЗ-14 (четвертий курс) та АТ-16 (другий курс) техніко-економічного відділення. При пожежогасінні використані наступні заходи:
-    гасіння піском та землею лопатами; 
-    гасіння водою за допомогою відер, пляшок, тощо; 
-    гасіння водою через пожежний рукав, який підключено до найближчого пожежного крану №5 лабораторного корпусу. 

Дякуємо всім студентам, викладачам та робітникам технікуму за активну участь!

Цікава зустріч
  В читальній залі  СХМТ відбулась зустріч з видатним українським закарпатським фольклористом, літературознавцем, мистецтвознавцем, бібліографом, дяком кафедрального храму апостола українського Андрія Первозваного Карпатської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви, Заслуженим діячем мистецтв України, доктором мистецтвознавства Іваном Васильовичем Хлантою.
     Його життя склалося так, що довелося працювати учителем української словесності, директором сільської восьмирічки, викладачем університету, займатися видавничою і бібліотечною справою, культурологією, журналістикою, літературознавством, краєзнавством і т. д. Та найбільшої і цілком заслуженої слави він зажив як народознавець. Пішки обходив десятки, коли не сотні сіл, містечок і міст у своєму рідному Закарпатті, Бойківщині та Гуцульщині, на Кубані, в Румунії та Сербії. Виявив там талановитих знавців та виконавців українських народних пісень, оповідачів казок, легенд та переказів, носіїв інших жанрів української усної народної поетичної творчості, описав сотні звичаїв та обрядів, не один десяток естетично розвинутих особистостей з народу. А ще до того постійно виступає в періодичній пресі з рецензіями, статтями, публіцистичними роздумами, бере участь у зустрічах з учнівською та студентською молоддю, різного роду творчих вечорах, звітах тощо.
  На зустрічі також був присутній голова закарпатського підрозділу товариства «Лемківщина», журналіст, літератор Василь Васильйович Мулеса. Найбільшу увагу в своїй промові він акцентував на долі рідного краю, на тому, що кожен із нас має прагнути зробити власне життя більш цивілізованим соціально і духовно. А головне – не забувати про такі риси, як чесність, людяність, гідність.
  Зустріч була надзвичайно теплою і дружелюбною. Студенти захоплено слухали поета, намагаючись упіймати й запам’ятати кожне слово.
Екологічний суботник 
  Традиційно студенти технікуму у вересні  - жовтні проводять екологічний суботник. Ось і цього,  ювілейного для нашого технікуму року, студенти вийшли на територію спорткомплексів 1-2, фасад, прибрали алеї, майстерні, студентський сад, клумби, пофарбували бардюри.
   Красивим і затишним, чистим, привітним стає наш технікум і таким його роблять  студенти.       
22 вересня День партизанської слави 
  Щорічно 22 вересня згідно з Указом Президента України від 30 жовтня 2001 р. № 1020/2001 в Україні відзначається «День партизанської слави».
  21 вересня 2017 року на базі нашого технікуму були проведені тематичні класні години та урок мужності «Пам'ять про минуле».
  Метою цих заходів є розширення знання студентів про партизанський рух в Україні, героїв партизанського руху; виховування патріотичних почуттів до України, пошани до тих, хто боровся за Батьківщину.

   У бібліотеці технікуму оформили книжкову виставку, присвячену цій даті.
Вітаємо переможців!   
      Вітаємо переможців!

   Студенти технікуму взяли активну участь в Міжнародному математичному конкурсі «Кенгуру» - 2017. Конкурс став бажаним гостем в нашому технікумі.
«Кенгуру» - це цікаве математичне та інтелектуальне змагання серед учнів нашої держави. Вперше цей конкурс в Україні було проведено у 1997 році на базі шкіл Львівської області та Львівського фізико-математичного ліцею при Львівському національному університеті імені Івана Франка. За десять років цей конкурс зібрав і об’єднав майже півмільйона учасників.
  Метою конкурсу є залучення учнів у цікавий і пізнавальний світ математики. Гра цікава як призерам Всеукраїнських олімпіад, так і тим, хто лише починає засвоювати ази цієї чудової науки – математики.
  Особливість конкурсу полягає у тому, що ані переможців, ані переможених немає. Кожен знає, що це насамперед – особиста перемога!
   Конкурс «Кенгуру» має на меті не лише зацікавити студентів математикою, - це і спроба об’єднати навколо вирішення спільних проблем вчителів математики із різних областей України.
    Серед студентів нашого технікуму – 70 учасників конкурсу «Кенгуру» - 2017.
   Відмінний результат отримали 15 студентів СХМТ: Корнюшенко Б., Олійник В., Бірюченський О., Дроздов О., Цегельник В., Хохлов А., Чернобай М., Холодов Д., Ларченко М., Лєснов Д., Бриль Д., Сергєєв Д., Котонін П., Коробка В., Лисак Є.
   Вітаємо переможців, бажаємо наступних успіхів і перемог!
 1 вересня – День знань!  
   
 Сьогодні – 1 вересня – День знань! Це - свято для всієї студентської молоді, а особливо для студентів І курсу. Ще вчора, 31 серпня, у технікумі пройшов вечір «Будемо знайомі», де першокурсники познайомилися з адміністрацією технікуму, подивилися фільм «Запрошуємо в наш студентський світ» та концерт, підготовлений старшокурсниками. Радісно вітали організатори вечора наше молоде поповнення, бажали успіхів, активності, незабутнього студентського життя.
   І ось наші першокурсники струнко стоять у колоні зі студентами СНУ ім. В. Даля на площі Перемоги. Молодь привітала ректор університету Поркуян О.В., побажала доброго настрою, успіхів у навчанні, студентського оптимізму, дружби, єдності. Вона повідомила, що університету вже 97 років, і ось ці першокурсники будуть через 3 роки святкувати 100-річчя нашого славетного навчального закладу.
  Старшокурсники університету підготували захід «Посвята в студенти» з врученням короваю, символічної «Залікової книжки», «Студентського квитка». А на закінчення «Посвяти в студенти» в небо полетіли на щастя жовто-блакитні повітряні кульки.
  Радісні і схвильовані стояли студенти технікуму. І ось вони стали великою, дружньою, веселою, допитливою студентською родиною.


СЄЄРОДОНЕЦЬКИЙ ХІМІКО-МЕХАНІЧНИЙ ТЕХНІКУМ
 
ho - безкоштовний хостинг!