З 28 листопада до 2 грудня у технікумі проводився Тиждень енергозбереження. В рамках тижня викладачами ЦК ЕО та ЕАС для студентів 2 – 4 курсів були проведені слідуючи заходи:

    28 листопада – конкурс рефератів за темами «Економія енергоресурсів на підприємствах і в побуті»,
                                                                         «Нетрадиційні джерела енергії»

    28-30 листопада – конкурс плакатів на тему «Енергозбереження на промисловості і побуті»
    30 листопада – конференція на тему «Енергозбереження та сучасні джерела електричної енергії»

        1 грудня – олімпіада зі спецдисциплін «Кращий електрик», конкурс «Відгадай кросворд»

Переможець – Скороход В. гр.ЕАС-15

1 грудня – олімпіада зі спецдисциплін «Кращий електрик».

Переможці – Шевкун Р. гр.ЕО-15, Скороход В. гр.ЕАС-15

Конкурс «Відгадай кросворд». Переможець – Сидоренко В. гр. ЕО-14


  Сєвєродонецький хіміко-механічний технікум Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля прийняв участь у проекті "Використання світового досвіду та проведення публічних консультацій в процесі внесення змін до Конституції України", який реалізується за підтримки Міжнародного фонду "Відродження"
 

 24 листопада 2016 року Головне територіальне управління юстиції  у
Луганській області прийняло участь у виховній годині для студентів 3 курсу  Сєвєродонецького хіміко-технологічного технікуму Східноукраїнського національного університету імені В. Даля присвяченій щорічній акції “16 днів проти насилля”.

  У цьому заході прийняли участь головний спеціаліст відділу реєстрації
нормативно-правових актів Управління реєстрації нормативно-правових актів, правової роботи та правової освіти Головного територіального управління юстиції у Луганській області Гречишкіна Н.О., головний спеціаліст відділу молоді та спорту Попова С.М., головний спеціаліст відділу молоді та спорту Гашкова І.В., психолог міжнародної гуманітарної організації “Адра” Баришникова І.В.

 Запрошені гості розповіли студентам про проблеми насилля в суспільстві, а саме про сексуальне насильство та про торгівлю людьми.
  Головним спеціалістом відділу реєстрації нормативно-правових актів
Управління реєстрації нормативно-правових актів, правової роботи та правової освіти Головного територіального управління юстиції у Луганській області була представлена відео-презентація щодо торгівлі людьми, яка висвітлила проблеми, шляхи та профілактику торгівлею людьми.

  Студенти задавали та відповідали на питання, бо ця тема виявилася для них актуальною

Україно! Ти моя молитва,                    
Ти моя розпука вікова.                  
Гримотить над світом люта битва                    
За твою любов, твої права…                  

  Указом Президента України від 13 листопада 2014 року  в Україні установлено День Гідності та Свободи, який відзначатиметься щорічно
21 листопада.
 У Сєвєродонецькому хіміко-механічному технікумі СНУ ім. В.Даля  до Дня Гідності та Свободи було проведено урочисту лінійку, мета якої – вшанувати патріотизм і мужність  громадян країни, прищеплювати любов до Батьківщини, зберегти та донести до студентів об’єктивну інформацію про доленосні події в Україні початку ХХІ століття, розвивати бажання стати гідними громадянами України.
  Ще довго-довго з покоління в покоління будуть передавати батьки синам і дочкам, а ті своїм дітям спогади про тих, кого було вбито на майдані, тих, хто залишив земне життя у 2013-2014 рр. Це наша Небесна сотня. Ця подія сколихнула весь світ, не залишила байдужою жодну душу.
Хвилиною мовчання студенти вшанували пам'ять Героям Майдану і воїнам – захисникам України, які загинули за світле майбутнє України під час проведення на Сході України АТО.

У Музеї бойової слави було проведено виховну годину для студентів ІІ курсу за темою «Пам’ятай! Вони віддали все для України».

продовження тут
Шановне студентство СХМТ!!!
  У Міжнародний день студента сердечно бажаю нинішньому і наступним студентським поколінням бути на рівні високих вимог сучасного життя. Нехай збудуться всі Ваші мрії та назавжди збережеться у Ваших серцях романтика студентських років.
  Майбутнє належить молодим, сповненим життєвої енергії людям.     Бажаю Вам примножувати свою енергію, успіхів у навчанні, нових творчих досягнень, гармонійного духовного та фізичного розвитку.

      Із повагою директор технікуму   ЖУЧЕНКО Євген Володимирович  
   
 
ПОЗДРАВЛЯЕМ

студенческую администрацию техникума,
достойно выполнившую свои обязанности
в "День студенческого самоуправления"
1.    Новожилов Владислав Евгеньевич    -    ВОТ-13    -    директор техникума
2.    Титова Дарья Викторовна    -    ФН-БО-15    -    зам. директора по учебно-воспитательной работе
3.    Сидоренко Виктория Викторовна    -    ЕО-14    -    зам. директора по воспитательной работе
4.    Бубен Яна Анатольевна    -    ФН-БО-14    -    зав. технико-экономическим отделением
5.    Беляев Александр Владимирович    -    ЕПА-14    -    зав. отделением компьютерной техники
   
СТУДЕНТСЬКЕ СВЯТО

 17 листопада в Міжнародний день студентів ми традиційно проводимо "День студентського самоврядування". Профком студентів затвердив кандидатури адміністрації, яка уже о 9-ій годині на урочистій передачі повноважень від нині діючої дирекції отримала свої інструкції до навчально-виховної роботи в технікумі.
  Новожилов Владислав – Президентський стипендіат, студент гр. ВОТ-13, виконував обов’язки директора технікуму. В вишуканому костюмі з краваткою, бейджиком, зразу такий поважний і відповідальний. Він сміливо зайняв крісло директора в кабінеті. Та ось закипіла справжня робота. Треба провести оперативку, розглянути питання профорієнтації, проведення «Дня відкритих дверей», ремонту у спортзалі, покращення побутових умов у гуртожитку.
   Директор технікуму Владислав Євгенович наказав своїм підлеглим до 11-тої години подати свої пропозиції по покращенню навчального процесу та дієвої роботи з прогульниками занять.
  Тітова Дар’я в цей день була заступником директора з навчально-виховної роботи. Вона зайняла кабінет Дворнік Ірини Леонідівни і дуже пишалася цим. Вела бесіду з невстигаючими в навчанні студентами, готувала звіт директору.
   Бєляєв Олександр – завідувач відділенням комп’ютерної техніки перевірив як сумлінно приходять на заняття студенти груп, провів бесіду з тими, хто запізнився.
  Бубєн Яна – завідувач техніко-економічним відділенням відвідала заняття у групі ОП-ФБС-16, зустрілася з батьками студентів, видала «хвостовки» на перездачу предметів деяким студентам.
   Сидоренко Вікторія – заступник директора з виховної роботи працювала над святковим концертом до Дня студентів.
Разом вся студентська адміністрація пройшла по групам і побажала студентам гарного навчання, веселих, незабутніх, яскравих днів свого студентського життя.
ПОЗДРАВЛЯЕМ
победителей квеста
І-е место – команда «Оскар»
1.    Агафонов Артем    -    ЕО-14
2.    Воронцов Сергей    -    ЕО-14
3.    Афанасенко Валерий    -    ЕО-14
4.    Соловьев Дмитрий    -    ЕО-14
5.    Давыденко Данил    -    ЕО-14
6.    Кунченко Денис    -    ЕО-14
7.    Капустин Владислав    -    ЕО-14
ІІ-е место – команда «Тигры»
Лищенко Вадим    -    ОРА-14
Лукашевич Роман    -    ТОР-ТНР-15
Рудницкая Владислава    -    ФН-БО-15
Безрукова Анастасия    -    ТОР-15
Скорик Владислав    -    ОХЗ-15
Лесик Дмитрий    -    ОХЗ-15
Гвасалия Ираклий    -    ТОР-15
   
 
  До Дня української писемності та мови 9 листопада згідно з Концепцією національно-патріотичного виховання  в кімнаті-музеї «Українська світлиця» відбулася оглядова екскурсія для студентів груп  ВОТ-14 та ЕПА-14). Метою цього заходу стало ознайомлення студентів з кращими традиціями українського народу.
  У проведенні заходу активну участь взяли студенти групи БО-ФН-15. Ведучі - Журба Діана та Хворостян Єлизавета - розповіли про побут та давні звичаї українського народу, а актори - Лазор Максим та Горяча Анна – майстерно  втілили їх у життя.
  
   
    
Радіодиктант національної єдності

  В День української писемності та мови традиційно відбувся Радіодиктант національної єдності.
    Диктант звучав з хвиль Національної радіокомпанії України. 
  Це був урок любові до рідної мови, а значить, до свого рідного народу,  держави, бо без мови нема народу, це всім відомо.
   
     
 8 листопада студенти групи ВОТ-15 разом з викладачем культурології Лебедєвої Н.Ю. відвідали  у Галереї мистецтв персональну виставку декоративного живопису на склі "Шлях до себе. Час. Мрія. Втілення" народної майстрині Луганщини Ірини Мезері (Луганськ - Ірпень).
 А також експозицію робіт художниці Олени Мацегори (переселенки з Донецьку), які виконані у стилі сюрреалізму.
    Особливо вражує картина «Несподівана зустріч», яка примушує зупинитись та замислитись.
    Студентів захватила народна українська вишивка Слобожанщини – рушники та вишиванки, які виконані у різних техніках.
    Зустріч з мистецтвом нікого не залишила байдужим.


Відкритий виховний захід до Дня автомобіліста
  Виховний захід до Дня автомобіліста був проведений Дубовою Г.В. на високому рівні з використанням новітніх технологій. Студенти ознайомились з історією виникнення автомобіля, дізналися про винахідників парових двигунів, а також про сучасні автомобільні пристої. Під час проведення вікторини було виявлено кращіх знавців правил дорожнього руху. Студенти брали активну участь у конкурсі «Музикальне ворожіння». Цей захід сприяв творчому, інтелектуальному розвитку студентів, поглибленню знань з історії автотранспорту та формуванню відповідальної поведінки. Тема цікава та актуальна для студенства.
  25.10.2016 року студенти СХМТ з числа тимчасово переміщених осіб зустрілися з представниками «Червоного Хреста», які розповіли про діяльність організації та провели лекцію «Гігієна дітей та підлітків».
   Після лекції кожному студенту з числа тимчасово переміщених осіб було видано ваучер на отримання гігієнічного набору від гуманітарної організації «MercyCorps».
                                        Літературно-музична композиція «Великий Каменяр із ніжною душею»

До 160-річчя з дня народження і 100-річчя з дня смерті І.Я. Франка

    20 жовтня у приміщенні читальної зали бібліотеки відбувся виховний захід - літературно-музична композиція «Великий Каменяр із ніжною душею», який підготували і провели викладачі Зінченко Л.А.,  Обозна А.І. та студенти 1 курсу.
    Проводили захід ведучі Білоус Олександр (гр. ІПЗ-16) та Ляскевич Аліна (гр. ОП-ФБС-16).
   Із  поезією Франка ознайомили студенти: Лисак Єдуард, Хохлов Андрій, Погрібатько Антон (гр. ГМБ-16), Метьолкін Михайло, Коломієць Ярослав (гр. ІПЗ-16), Вартанов Гліб (гр. ТР-16).
  Також чудово прочитав поезії про кохання читець Нехороший Олександр (гр. ІПЗ-16). Діалог Ольги Рошкевич (Переяслівська Катерина, гр. ОП-ФБС-16) та Івана Франка (Батурін Олександр, гр. ГМБ-16) переніс присутніх першокурсників у часи першого кохання Великого Каменяра.

На слова І.Франка прозвучали пісні «Чого являєшся мені у сні?» у виконанні Старченко Тетяни (гр. ПР-15)  та «Ой ти, дівчино, з горіха зерня» у виконанні Чорнобая Миколи (гр. ГМБ-16) та викладача Обозної А.І.
  Присутніх зачарував також танок дівчат з гр. ОП-ФБС-16 «Розвійтеся з вітром, листочки зів'ялі», в якому вони намагалися передати почуття нерозділеного кохання поета.
   У цілому, літературно-музична композиція «Великий Каменяр із ніжною душею» була яскравою, насиченою і цікавою. Дякуємо учасникам!
  В рамках щорічного тижня права 20.10.2016 студенти СХМТ зустрілись з представниками управління юстиції. Гості докладно висвітлили питання «Декларація прав людини.  Права та обов’язки кожного» та «Адміністративна та кримінальна відповідальність неповнолітніх за правопорушення». В ході обговорення студенти мали можливість задавати питання, на які представники юстиції давали вичерпні відповіді.
 
7 жовтня, п’ятниця
Всесвітній день посмішки
   Виникненню цього свята посприяв колись зовсім невідомий американський художник Харві Белл. Згідно з легендою, своєю творчістю він нічим особливо не виділявся серед його колег. Критики вважали його і зовсім пересічним, і посереднім художником.
   Одного разу, десь у 1963-му році, до нього надійшло замовлення від однієї страхової компанії State Mutual Life Assurance Company of America на виготовлення якого-небудь яскравого і незабутнього символу для їх візитною картки. Як відомо, все геніальне доволі просто і Харві запропонував їм усміхнену жовту пику, відому зараз як звичайний «смайлик». Замовники схвалили цю ідею. Робота була оцінена в півсотні доларів і всі залишилися задоволені.
   Після того, як фірма ввела цей нехитрий символ в побут вони відразу помітили, що їх клієнтам це страшенно сподобалося і успіх від цього нововведення перевершив найсміливіші очікування. Потім цей символ, крім значків, став з’являтися на бейсболках і футболках, листівках і конвертах, і навіть на сірникових коробках. Шановне поштове відомство Сполучених Штатів Америки відзначило цю чудову ідею випуском марки з цим добродушним символом.
    В одному з інтерв’ю Харві Белл підкреслив, що для історії художнього мистецтва не було жодної подібної роботи, зробленої так просто і ставшей так зрозумілою всім, що так швидко і широко поширившись, приносила б людям стільки задоволення, радості і щастя.
    Посміхніться, подаруйте собі гарний настрій. Поділіться посмішкою з рідними, друзями, товаришами по службі, не забудьте посміхнутися кому-небудь по дорозі. Це не складно. Це зробить ваш день набагато приємніше. Спробуйте!

  7 жовтня у приміщенні читальної зали бібліотеки відбувся виховний захід
 «У світі прекрасного»,
який підготували і провели викладачі Вартанова О.В., Стрижкова Л.В. та студенти четвертого курсу Владислав  Новожилов та Олена Соболєва.
 
Леонардо да Винчи
1452-1519
Живописець, скульптор, архітектор, інженер, учений все це Леонардо да Вінчі. Куди б така людина не зверталася, кожна його дія божественна настільки, що, залишаючи позаду себе всіх інших людей, він являє собою щось дароване нам Богом, а не придбане людським мистецтвом. Леонардо да Вінчі - великий, загадковий, такий далекий і такий сучасний. Подібно веселці, яскрава, мозаїчна, різнобарвна доля майстра. Його життя повне поневірянь, зустрічей з вражаючими людьми, подіями. Скільки про нього написано, скільки видано, але для нас він так і залишається загадкою.
   
  6 жовтня в актовому залі СХМТ
 пройшов фестивальний концерт
«Твої таланти, перший курс!»
,
в якому взяли участь хлопці та дівчата з усіх навчальних груп першого курсу.
30 вересня 2016 року у приміщенні читальної зали бібліотеці
пройшло урочисте нагородження викладачів та робітників технікуму з нагоди
Дня працівників освіти.


У зв’язку зі святкуванням Українського Дня вчителя (Дня працівників освіти чи Дня освітянина)

НАКАЗУЮ:

1.   Нагородити Грамотою працівників технікуму у наступному складі:
    1.1. За високі досягнення в виховній та організаційній роботі згідно результатів
 рейтингу навчальних груп 2015-2016 н.р:

-    Бігун Світлану Степанівну.
-    Дворніка Олександра Сергійовича.
-    Кукушкіну Ларису Миколаївну.

    1.2. За високий професіоналізм, досягнуті успіхи у справі навчання і виховання студентської молоді:

-    Безгубенко Юліяю Сергіївну.
-    Ганжу Світлану Анатоліївну.
-    Карманова Миколу Івановича.
-    Сап’янову Олену Олександрівну.
-    Скороход Валентину Михайлівну.

    1.3. За високі досягнення в методичній, науковій, організаційній роботі згідно результатів акредитації
спеціальності «Фінанси і кредит»:

-    Півоварову Світлану Олександрівну.
-    Колеснікову Вікторію Вікторівну.

    1.4. За високий професіоналізм та сумлінне, бездоганне  виконання службових обов’язків:

-    Шевченко Олену Петрівну.

    1.5. За значні досягнення в національно-патріотичному вихованні, збереження історичної спадщини:

-    Огданську Олександру Сергіївну.

    1.6. За високі досягнення в популяризації фізичної культури і спорту  серед студентської молоді:

-    Гавриленка Володимира Анатолійовича.

    1.7. За високий професіоналізм, сумлінну працю:

-    Дємєнтьєва Костянтина Вікторовича.

     1.8. За бездоганну, сумлінну працю:

-    Антонову Оксану Сергіївну.
-    Вострову Ольгу Юріївну.
-    Мельниченка Павла Сергійовича.

Директор  технікуму    Є.В. Жученко

        
Поздравляем
команду КВН СХМТ "ПЕСЧАНЫЙ КАРЬЕР"
занявшую II-е место
в XXIII-м Всеукраинском фестивале
веселых и находчивых,
проходившем в г. Одессе с 21 по 25 сентября 2016 г.

Браво, ребята! Вы лучшие!
Это круто! Так держать!
Браво, ребята! Вы лучшие!
Это круто! Так держать!

Состав команды:
1.    Козырь Евгений    -    ЕПА-14
2.    Лищенко Вадим    -    ОРА-14
3.    Бурдин Александр    -    ВОТ-13
4.    Рудницкая Владислава    -    ФН-БО-15
Благодарим за помощь и поддержку преподавателя
Дворник Александра Сергеевича,
сопровождающего команду КВН.


                                                                                        Студпрофком

22 вересня – День партизанської слави

    22 вересня 2001 року, в день 60-ї річниці з початку підпільно-партизанського руху в Україні в роки Великої Вітчизняної війни, у нашій країні вперше відзначався День партизанської слави, встановлений Указом Президента України № 1020/2001 від 30.10.2001.
   Свято партизанської слави встановлено в Україні «...на підтримку ініціативи ветеранів війни та з метою всенародного вшанування подвигу партизанів і підпільників у період Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років, увічнення їхньої пам'яті...».
   Про це сказано в Указі Президента України «Про День партизанської слави» від 30 жовтня 2001 року N1020/2001.
   Це - державне визнання внеску народних месників у велику Перемогу над нацизмом, відновлення історичної справедливості щодо масової участі українського народу у визвольній боротьбі проти гітлерівської навали. Це - свято людей сильних духом і з чистою совістю, які не шкодували життя для перемоги над ненависним ворогом.

детальніше тут


   
 Відзначаючи 75-ту річницю подій Бабиного Яру, у технікумі  були проведені заходи, метою яких стало виховання історичної пам’яті у студентів, формування почуття патріотизму й любові до рідної землі.
  Під час німецької окупації Києва у 1941—1943 роках Бабин Яр став місцем масових розстрілів німецькими окупантами мирного населення і радянських військовополонених; євреїв та ромів — за етнічною ознакою, а також партійних та радянських активістів, підпільників, членів Організації Українських Націоналістів (переважно членів ОУН-м), заручників, “саботажників”, порушників комендантської години та інших.
  Десятки тисяч жертв – це реальна ціна за людську безвідповідальність і маніакальне бажання панувати над світом.
  Водночас, це повчальний урок для нинішнього покоління, яке має знати усю правду про одну з найбільших трагедій людства.
  Для студентів перших курсів був проведений виховний  захід на тему: «Бабин Яр: символ вічної скорботи». Бібліотекарі технікуму підготували експозицію ілюстративних та друкованих матеріалів «Бабин Яр: без права на забуття».
 Час може зарубцювати наші рани. Та він безсилий загасити нашу пам’ять. 

Спартакіада міста
збірна команда СХМТ
посіяла І місце
серед професійно-технічних
навчальних закладів
15-16 липня на базі Східноукраїнського національного університету ім. В.Даля відбувся Луганський регіональний етап Міжнародної програми «Студентська республіка-2016», в якому взяли участь близько 50 студентів із різних навчальних закладів області, а також студенти СХМТ.
  Конкурс проходив два дні в кілька етапів. В ході заходу його учасники створювали політичні партії, що висували від них кандидатів у депутати та претендента на мера «студреспубліки». Так само проводилися «вибори», переможці яких представляли регіон на всеукраїнському етапі «Студреспубліки-2016».
  Організатором заходу виступило Сєвєродонецьке агентство молодіжних ініціатив. Голова цієї громадської організації Вадим Любченко.
  У перший день у нас проходила теоретична частина, де ми розглядали проект майбутнього Луганській області з точки зору децентралізації, з точки зору модернізації, з точки зору основних напрямків розвитку Луганської області. Потім сформували політичні партії, які будуть розробляти програму модернізації та становлення нашої Луганській області з точки зору студентів.
  Студенти готували документи від статуту партії до заяви в ЦВК, обирали кандидатів у мери, які писали автобіографію і все інше, згідно Закону України. Вранці були надані документи ЦВК, яка зареєструвала політичну партію, по 10 кандидатів у депутати і по 1 від кожної політичної сили кандидата в мери. Далі розробляли і захищали свої програми. Був підготовлений квест по місту, в результаті якого візуально робилися фотографії, які підтверджували необхідність та доцільність програми. Після цього все монтувалося в єдину програму, в єдину презентацію. Далі проходили дебати між політичними партіями, між кандидатами в мери, вибори, а після – були оголошені результати виборів, в результаті яких обрані десять депутатів за пропорційною системою: скільки набере кожна політична партія, відповідно, стільки депутатів за списком від них пройде. І ця група поїде представляти Луганщину на всеукраїнській студреспубліці, яка відбудеться на День Незалежності.
  Мета цього заходу - розповісти молоді про необхідність участі у виборах і присутності в органах влади.


Шановні викладачі, студенти!

  Адміністрація Сєвєродонецького хіміко-механічного технікуму щиро вітає Вас з
Днем знань – справжнім всенародним святом мудрості, доброти і людяності.
   Цей день завжди особливо урочистий і хвилюючий, адже саме з нього починається незвіданий,
цікавий і, водночас, нелегкий шлях до пізнання, до нових звершень, до самостійного життя.

   Бажаємо усім нашим учням на цьому шляху підкорити нові вершини знань,
зустріти добрих і надійних друзів та досягти омріяної мети.

   Переконані, ваші здібності, наполегливість стануть запорукою визначних успіхів у
 дорослому житті, а сприятимуть цьому – високі стандарти української освіти, рівні можливості
в її здобутті для кожної родини.

   Найщиріші слова подяки - викладпчям, які щедро діляться своїми знаннями,
 плекають справжніх патріотів нашої держави.
Їх мудрість і великодушність залишається з вихованцями на все життя.

   Нехай цьогорічний першовересень буде сонячним,
 несе добрий настрій у кожний навчальний заклад, кожну родину!
 Зі святом, дорогі друзі! Хай Вам щастить!
З повагою,  директор технікуму              
ЖУЧЕНКО Євген Володимирович            
    
  1 вересня відбулася зустріч студентів 1-го курсу з адміністрацією СХМТ.
  В актовому залі вітальне слово взяли директор технікуму ЖУЧЕНКО Євген Володимирович  та  заступник директора  з навчально-виховної роботи ДВОРНІК Ірина Леонідівна.

   Студентів ознайомили з режимом навчання, з правилами внутрішнього розпорядку. Далі студенти розійшлися по кабінетах, де познайомилися зі своїми кураторами.
Урочисті збори, присвячені початку навчального року, відбулися 1 вересня на площі Перемоги.
     
Архів новин : січень-червень  2016  вересень-грудень 2016   
серпень-грудень 2015 січень-травень 2014 вересень-грудень 2013
лютий-червень 2015 грудень - березень 2013 липень- грудень 2012
 травень - червень 2013 50 років СХМТ листопад-грудень 2011
січень - червень 2012 серпень-жовтень 2011
Електронні ресурси Класному керівнику                                                                                        
СЄЄРОДОНЕЦЬКИЙ ХІМІКО-МЕХАНІЧНИЙ ТЕХНІКУМ
    .
ho - безкоштовний хостинг!